SELÇUKLU BELEDİYESİ MUHTARLAR BULUŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek ilçe genelindeki hizmetlerin işleyişi ile ilgili istişarelerde bulundu.

Toplantı sonrasında pandemi süresince gösterdikleri başarı sebebiyletüm muhtarlara teşekkür belgesi verildi.

Mahalle muhtarları ile genel bir istişare toplantısı yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı  Ömer Hilmi Yamlı pandemi sürecinde iş birliği içersinde aksamadan yapılan hizmetlere vurgu yaptı.

Selçuklu Belediyesi Nikah Salonunda yapılan toplantıya Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra, Selçuklu Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Mahalle Muhtarları, Selçuklu Belediyesi Başkan yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürü,  Jandarma komutanı ile İlçe Sağlık Müdürü katıldı.

Başkan Pekyatırmacı; “Selçuklu’daki uyum pandemi sürecinde de devam ediyor”

Konuşmasına Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı’ya teşekkür ederek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bu zorlu süreçte diyaloğu, uyumu, birlikte çalışmayı, koordinasyonu çok güzel bir şekilde yürüttünüz. Biz kendi ilçemizdeki çalışmalara bire bir şahittik ama dışarıda programlarımız olduğu zaman hem yapılan işlerle ilgili hem de mevcut durumla ilgili bir takım tespitler oluyor. Bu tespitleri yaptığımız zaman görüyoruz ki Konya’mızda ve Selçuklu’muzda hakikaten çok güzel bir uyum var, büyük bir birliktelik var. Burada sizin katkınız büyük bunun için teşekkür etmek istiyorum. Bu uyuma katkı sağlayan bütün müdürlerimize, muhtarlarımıza, başkan yardımcılarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Hepimize görev düşüyor”

Türkiye’nin virüsle mücadelede en başarılı ülkelerden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Başkan Pekyatırmacı, “Sadece şehir olarak, ülke olarak değil bütün dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu beklenen, alışılagelen veya önceden öngörülen bir süreç değildi. Ülkemizde Mart ayında, dünyada ise ocak ayından bu yana başlayıp devam eden bir süreci birlikte yaşıyoruz. Bütün olumsuzluklara rağmen ülkemizde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün hükümetimiz, siyasi partilerimiz, bakanlıklarımız hep birlikte bu işin üstesinde geliyoruz. Türkiye’nin güçlü olması gerekiyor  bunun için hepimize görev düşüyor. Öncelikle herkesin bireysel anlamda yaptığı işi en iyi şekilde yürütmesi gerekiyor. Bu çerçevede de ben örnek bir yapıda olduğumuzu düşünüyorum. Bunun için de tekrar herkese gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı

Kaymakam Yamlı: “Hep birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz"

Yaşanan pandemi sürecinde Selçuklu'da birlik ve beraberlik içinde güzel işlere imza atıldığını ifade eden Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı,"Gücümüz yettiği kadar bu zorlu süreçte salgının yayılmaması konusunda Kaymakamlığımız ve diğer kurumlarımızla koordineli bir şekilde çalıştık. Bu süreçte ihtiyaç duyulan her türlü desteği bizlere sağlayan Selçuklu Belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyorum. Yine bu süreçte muhtarlarımız da büyük bir özveri ile çalışarak ulaşamadığımız birçok kişiye bireysel olarak ulaştılar.Gösterdiğiniz gayret ve çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Selçuklu'da hizmet anlamında güzel bir noktadayız ve inşallah hep birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz" dedi. 

Toplantının sonunda Başkan Pekyatırmacı ve Kaymakam Yamlı tarafından pandemi sürecindeki başarıları sebebiyle tüm mahalle muhtarlarına teşekkür belgesi verildi.

Son Haberler

Selçuklu Belediyesi açılışlarına devam ediyor BİSİKLET VE KAYKAY PARKI İLE 11 MAHALLE PARKI AÇILDI

Selçuklu Belediyesi açılışlarına devam ediyor BİSİKLET VE KAYKAY PARKI İLE 11 MAHALLE PARKI AÇILDI

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Sancak Mahallesi Bisiklet ve Kaykay Parkı ile 11 Mahalle parkının açılışı yapıldı. 500 metrelik bisiklet ve kaykay parkurunun bulunduğu parktan 5 yaş üstü tüm vatandaşlar yararlanabilecek.
BAŞKAN  PEKYATIRMACI SELÇUKLU’NUN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

BAŞKAN PEKYATIRMACI SELÇUKLU’NUN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen Belediyelerde Sıfır Atık Uygulamaları konulu online panelde Selçuklu Belediyesi’nin sıfır atık alanındaki çalışmaların
Başkan Pekyatırmacı: “ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZINI KİMSE GÖLGELEYEMEYECEK”

Başkan Pekyatırmacı: “ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZINI KİMSE GÖLGELEYEMEYECEK”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.