SELÇUKLU’DA 2 SPOR SALONU AÇILIYOR

Selçuklu Belediyesi eğitim ve spora verdiği hizmete devam ediyor. Yapımı tamamlanan Şehit Çetin Totan ve Şehit Fikret Aksungur Spor Salonları, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 11:00’ de Bedir Mahallesi Mustafa Karaciğan İlkokulu’nda düzenlenecek törenle açılacak.

 

Selçuklu Belediyesi yatırım ve hizmetlerine, 2 okulda açacağı 2 spor salonu ile devam ediyor. Selçuklu’ da daha çok insanın spor yapmasını sağlamak amacıyla birçok modern tesisi hayata geçiren Selçuklu Belediyesi, amatör sporcuların ve öğrencilerin daha iyi şartlarda spor yapması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Şehit Mustafa Çuhadar Ortaokulu ve Mustafa Karaciğan İlkokulu’nda yapımları tamamlanan Şehit Çetin Totan ve Şehit Fikret Aksungur Spor Salonları, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 11:00’de Bedir Mahallesi Mustafa Karaciğan İlkokulu’nda düzenlenecek törenle açılacak.

 

Eğitime ve spora verdiği önemi her fırsatta dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay;“ Selçuklu’ da yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yatırımlarımız devam ediyor. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız. Okullarımızda yapımı tamamlanan spor salonları ile öğrencilerimizin spor aktivitelerini daha modern tesislerde yapmalarını amaçlıyoruz. Açılış törenine tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

 

Şehit Çetin Totan Spor Salonu ve Şehit Fikret Aksungur Spor Salonu

Her biri 1323 m² alan üzerine inşa edilen spor salonlarını zemin kat (963 m²) ve asma kat (360 m²) olmak üzere iki kattan oluşuyor. FIBA standartlarında 15x28 metre ölçülerinde basketbol sahası ve 9x18 metre ölçülerinde voleybol sahası olmak üzere toplam 650 m² pvc zemin kaplamalı saha alanı bulunan spor salonlarında, bay-bayan soyunma odaları, hakem soyunma odası, sağlık odası, öğrenci seyir terası ve aktivite alanı, öğretmen çalışma odası ve teknik merkezler bulunuyor. Alüminyum giydirme cephe, fibercement levha cephe sistemi ve alüminyum kenetli çatı sisteminin kullanıldığı spor salonlarının her biri 1 milyon 463 bin 200 TL’ye mal oldu.

Son Haberler

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE KUTLAYACAĞIMIZ 23 NİSANLARIN ÖZLEMİNDEYİZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE KUTLAYACAĞIMIZ 23 NİSANLARIN ÖZLEMİNDEYİZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN HAFIZ ADAYLARINA ZİYARET

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN HAFIZ ADAYLARINA ZİYARET

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Esader Valide Sultan Yatılı Erkek Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti.
SELÇUKLU BELEDİYESİ GES HAMLESİNİ SÜRDÜRÜYOR

SELÇUKLU BELEDİYESİ GES HAMLESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Selçuklu Belediyesi bir süredir yürüttüğü GES projesinin ikinci etabını da tamamladı. Belediye hizmet binasının çatısına kurulan 120 KW’lık GES panellerinin ardından Kelebekler Vadisi Parkında kurulan sistemle de Tropikal Kelebek Bahçesinin yüzde 55’lik e