BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRDİĞİMİZ ÖZEL GÜNLERDİR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında;  bayramların birlik ve beraberliğin  güçlendirildiği, ezelden ebede giden kardeşliğin yenilendiği günler olduğunu  ifade etti.

 

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Bir taraftan büyük bir manevi huzurla idrak ettiğimiz Ramazan-ı Şerif'i uğurlamanın hüznünü yaşarken diğer taraftan mübarek Ramazan Bayramı'na kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri sağlık ve afiyet içinde Ramazan Bayramı’na kavuşturan Rabbimize hamd-ü senâlar olsun.

Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, ezelden ebede giden kardeşliğimizi yenilediğimiz müstesna günlerdir. Gönüllerimizin yumuşadığı bu özel günler, aynı zamanda kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de önemli bir fırsattır.

Bu vesileyle, öncelikle anne-babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek onların gönlünü alalım. Bayram yapamayan, sevgi ve merhamete muhtaç; yetim, öksüz, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin bayramı olmaya çalışalım.

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da karşılığını Allah’tan bekleyerek, Rabbimizin bizlere verdiği nimetleri ihtiyaç sahipleriyle paylaşalım, onlara yardım eli uzatalım. Unutmayalım ki, bayramlar paylaştıkça anlam kazanır.

Ben bu bayramın ayrıca tüm Müslümanlar ve insanlık için de gerçek manasıyla “bayram” havasında geçmesini diliyorum. Bayram dolayısıyla yola çıkacak sürücülerimizden de hem kendilerinin hem sevdiklerinin hem de başkalarının canlarını tehlikeye atacak adımlardan kaçınmalarını, trafik kurallarına harfiyen uymalarını bekliyorum.

Bu vesileyle siz değerli hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyor, hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.

Allah’a emanet olun…"

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında “Gençlik bir milletin geleceğidir.” dedi.
SELÇUKLU’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

SELÇUKLU’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Çevre duyarlılığı adına örnek çalışmalar yürüten Selçuklu Çevre ve Sıfır Atık Platformu, 530 çevre gönüllüsünün katılımıyla 1.200 adet fidanı toprakla buluşturdu.
ŞAMPİYONLARDAN BAŞKAN PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

ŞAMPİYONLARDAN BAŞKAN PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

U16 Türkiye Şampiyonasında Konya’yı temsil ederek şampiyon olan Selçuklu Belediyespor Kulübü U16 Futbol Takımı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret ederek kazandıkları kupayı takdim etti. Başkan Pekyatırmacı: “ U16 takımımız Konya