SELÇUKLU BELEDİYESİ’NİN YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Selçuklu Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda mecliste  görev yapacak komisyonlar için üye seçimleri de yapıldı.

Selçuklu Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında belediyenin farklı komisyonlarında 5 yıl boyunca görev alacak yeni meclis üyeleri de oylama ile belirlendi.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısı tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Meclis başkan vekilliği ve divan katip üye seçimiyle devam eden toplantıda Ali İmran Arıtan  ve Gürsel Çakar , Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliğine seçildi. Toplantıda belediye encümeni, imar komisyonu, plan bütçe komisyonu, eğitim sağlık ve çevre komisyonu üyeliklerinin yanı sıra  Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği   Sağlıklı Kentler Birliği, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği’nin asil ve yedek üyeleri de seçildi.

“Hep birlikte Selçuklu için mesai yapmaya devam edeceğiz”

Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis üyelerine hitap eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,Selçuklu’da yeni dönemde Selçuklu’ya değer katacak hizmet ve yatırımların gerçekleşmesi temennisinde bulundu. Başkan Pekyatırmacı, “Belediye çalışmalarının önemli bir bölümü meclis çalışmalarından oluşuyor. Birçok arkadaşımız yeni seçildi. Bir kısım arkadaşımızda ikinci dönem için meclis üyeliği yapıyorlar. Bu dönem Ak Parti’den, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve Yeniden Refah Partisi’nden  üyelerimiz  mecliste yer aldılar.  Hep birlikte Selçuklu’da yaşayan her bir vatandaşımızın huzuru, refahı ve konforu için en iyi projeleri üretmek için  çalışmaya devam edeceğiz.  Yeni dönemin bütün meclis üyelerimize, Selçuklu ilçemize, belediyemize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Önemli olan Selçuklu’ya hayırlı hizmetler yapabilmek. Bu manada meclis çalışmalarının birlik ve beraberlik içinde başarılı çalışmaların gerçekleştirilmesini temenni ediyorum.” dedi.

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında “Gençlik bir milletin geleceğidir.” dedi.
SELÇUKLU’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

SELÇUKLU’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Çevre duyarlılığı adına örnek çalışmalar yürüten Selçuklu Çevre ve Sıfır Atık Platformu, 530 çevre gönüllüsünün katılımıyla 1.200 adet fidanı toprakla buluşturdu.
ŞAMPİYONLARDAN BAŞKAN PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

ŞAMPİYONLARDAN BAŞKAN PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

U16 Türkiye Şampiyonasında Konya’yı temsil ederek şampiyon olan Selçuklu Belediyespor Kulübü U16 Futbol Takımı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret ederek kazandıkları kupayı takdim etti. Başkan Pekyatırmacı: “ U16 takımımız Konya