SELÇUKLU’DA HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Selçuklu Belediyesi Sağlık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri koordineli bir şekilde mahalle ve sokaklarda böcek ve sineklere karşı gece gündüz ilaçlama çalışmaları yürütüyor.

Selçuklu Belediyesi Sağlık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çevre ve yeşil alanda oluşan sinek ve böceklere karşı teyakkuz halinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. 6’şar ekip toplam 24 personelle ilaçlama çalışmasını yürüten ekipler ilçenin tüm noktalarında çalışmalarını yürütüyor.

Selçuklu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler  periyodik olarak ilçede bulunan tüm mahallelerde belirlenen günlerde olumsuz hava koşulu olmadığı sürece ilaçlama çalışması yürütüyor. Sabah  saat 06.00-10.00 ve akşam saat 18.00-23.00 arasında yapılan ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı doğanın dengesini bozmayacak ve insan sağlığına zarar vermeyecek biyosidal ürünler kullanılıyor. ULV ilaçlama makineleri ile donatılan araçlarla 6 ilaçlama ekibi, ilçede bulunan tüm mahalle, cadde ve sokakları periyodik olarak ilaçlıyor.

Belediye sınırları içersinde  İlaçlama çalışmalarında koordineli bir şekilde yeşil alan ve park alanlarında böceklere karşı ilaçlama çalışması yürüten Selçuklu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de 6 ekip 18 personelle gece saat 22.00 sabah 06.00 ile  sabah 07.30 akşam 17:30 saatlerinde çift vardiya sistemiyle  ilçenin her noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

Son Haberler

BEDİR SAĞLIK VE SOSYAL TESİSİ TAMAMLANIYOR

BEDİR SAĞLIK VE SOSYAL TESİSİ TAMAMLANIYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Bedir Mahallesi’ne kazandırılacak olan ve içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi ve sosyal tesisin yer alacağı tesis inşaatında incelemelerde bulundu.
SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN YAYIN HAYATINA BİR YENİ ESER DAHA

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN YAYIN HAYATINA BİR YENİ ESER DAHA

Selçuklu Belediyesi, Klasik Türk Musikisi’nin Osmanlı dönemindeki son büyük bestekarı kabul edilen Mehmet Zekai Dede Efendi’nin hayatı ve Musiki Külliyatı’nı anlatan eseri yayın hayatına kazandırdı.
Selçuklu Belediyesi’nden örnek bir tesis daha BOSNA SOSYAL TESİSİ DUALARLA AÇILDI

Selçuklu Belediyesi’nden örnek bir tesis daha BOSNA SOSYAL TESİSİ DUALARLA AÇILDI

Selçuklu Belediyesi tarafından Bosna Hersek Mahallesi’ne kazandırılan Bosna Sosyal Tesisi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.