"E-KAT MÜLKİYETİ VE İRTİFAKI" UYGULAMASI BAŞLIYOR

Belediyecilik hizmetlerinde sunduğu başarılı e-belediyecilik uygulamaları ile birçok ödül alan Selçuklu Belediyesi "E-Kat Mülkiyeti Ve İrtifakı " uygulamasını da 24 Ocak 2022'den itibaren hayata geçiriyor.   

Selçuklu Belediyesi, belediye hizmetlerini daha hızlı yürütmek ve kolaylaştırmak için sunduğu yenilikçi, modern, teknolojik ve kolay erişim sağlayan e-belediyecilik uygulamalarına "e-kat mülkiyeti ve irtifakı " uygulamasını da dahil etti. "E-kat mülkiyeti ve irtifakı Uygulaması Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Müdürlüğü paydaşlığında hayata geçirildi

"E-Kat Mülkiyeti Ve İrtifakı " uygulaması ile vatandaşlar ve müteahhitler,  Selçuklu Belediyesi tarafından istenen belgeleri sisteme yükleyerek, belediyeye gelmeden başvuru yapabilecekler. Kullanıcılar sisteme Selçuklu Belediyesi kurumsal web sitesi üzerinden, TC kimlik numaraları ve mükellef sicil numarası ile giriş yaparak  ulaşabilme imkanına sahip oluyor.

Türkiye’de ilk olan uygulama ile kullanıcılar uzaktan erişimle belediyeye gitmeden resmi işlerini yürütürken  hem zamandan tasarruf hem de kırtasiye giderlerinden tasarruf sağlanacak. E-kat mülkiyeti ve irtifakı başvurusunda bulunan kişiler Selçuklu Belediyesi’ne uzaktan erişimle kat irtifakı ve mülkiyetini  kurdurarak sürecin diğer aşaması olan Tapu Müdürlüğü’ne yönlendirilmiş olacak.

"E-Kat Mülkiyeti Ve İrtifakı " uygulaması ile  talep edilen bilgi ve belgelerin sisteme hızlı bir şekilde yüklenmesi, düzenli ve şeffaf olması, zaman tasarrufu sağlaması, kağıt israfının önüne geçmesi , kurumlar arasındaki işlemleri hızlandırması gibi birçok avantaj sunuyor.

 Selçuklu Belediyesi imar alanında daha önce hayata geçirdiği  “E-eksper”  uygulamasına ek olarak "E-Kat Mülkiyeti Ve İrtifakı "sistemini de ekleyerek e-belediyecilik alanındaki yenilikçi anlayışına bir yenisini daha ekledi.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI

SELÇUKLU BELEDİYESİ PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI

Selçuklu Belediyesi doğal afet ve acil durumlarda tahliye ve kurtarma faaliyetlerini hazır hale getirmek amacıyla kurum içi eğitim faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor. Yıl içinde belirli aralıklarla düzenlenen eğitimlerle alınacak tedbirler konusunda pe
SELÇUKLU SANAT AKADEMİSİ YAZ DÖNEMİ KAYITLARI 29 MAYIS’TA BİTİYOR

SELÇUKLU SANAT AKADEMİSİ YAZ DÖNEMİ KAYITLARI 29 MAYIS’TA BİTİYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından sanat hayatına kazandırılan ve yoğun ilgi gören Selçuklu Sanat Akademisi yaz dönemi kayıtları 29 Mayıs tarihinde sona eriyor.
BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN ESNAFA ZİYARET

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN ESNAFA ZİYARET

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Sakarya Mahallesi’nde iş yeri ziyareti gerçekleştirerek esnaflarla görüştü.