SELÇUKLU SANAT AKADEMİSİ EĞİTİMLERİYLE ŞEHRE DEĞER KATIYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Sanat Akademisi’nde sahne sanatları eğitimi alan lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Başkan Pekyatırmacı: “Sanat Akademisi’yle öğrencilerimize yeni ufuklar kazandırıyoruz”

Selçuklu Belediyesi okul dışı öğrenme ortamlarıyla öğrencilerin eğitim hayatına katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda şehrin sanat ve kültür hayatına farklı bir boyut getiren Selçuklu Sanat Akademisi’nde sahne sanatları (drama, hitabet ve etkili konuşma) eğitimi alan Mehmet Akif Ersoy Lisesi 9.sınıf öğrencileri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı misafir etti.

Başkan Pekyatırmacı uygulamalı eğitimlerin yapıldığı sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti, uygulanan eğitim ve programlarla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Pekyatırmacı: “Sanat Akademisi gençlerimizi hayata hazırlıyor”

Selçuklu Sanat Akademisi’nin öğrencilerin gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda kültür, sanat alanında yeni ufuklar açmalarına katkıda bulunduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Sizlerin burada bulunmanız ve böyle güzel etkinliklere katılıyor olmanız bizim için çok değerli. Hocalarımıza da teşekkür ediyoruz. Hakikaten burada güzel bir eğitim veriyorlar. Aslında okul ortamında akademik anlamda çok faydalı bilgiler alıyorsunuz ama buradaki eğitim sizleri hayata donanımlı bir şekilde hazırlanmanıza vesile oluyor.  Hem kişisel becerilerinizi ortaya koymanız hem kendinizi geliştirmeniz anlamında burada daha etkin eğitimler yapılıyor. İnşallah sizin için faydalı oluyordur. Sizlerin de buradaki kazanımları da bir şekilde değerlendirmeniz lazım. Buradaki eğitimlere katıldıktan sonra tamam bitirdik demeden üzerine bir şeyler daha koyarak devamını getirmeniz sizler için önemli bir kazanım olacak. Bu eğitimlerin devamında profesyonele yakın performansla bir oyun veya grup çalışması bekliyoruz. bu işin en önemli tarafı bu. Selçuklu Sanat Akademimiz de böylelikle amacına da tam anlamıyla ulaşmış olacaktır.” Dedi.

 Keyifli anların yaşandığı ziyarette Başkan Pekyatırmacı öğrencilerle etkinliklere de katıldı. Ziyaret günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA BIRAKIYOR

SELÇUKLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA BIRAKIYOR

Selçuklu Belediyesi soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarını da unutmadı. Ekipler ilçe genelindeki kedi evleri ve köpek beslenme istasyonlarında bulunan hayvanların yanı sıra kuş ve sokak hayvanlarının da yiyecek ve su ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.
SELÇUKLU’DA KAR MESAİSİ

SELÇUKLU’DA KAR MESAİSİ

Selçuklu Belediyesi kar yağışı nedeniyle hayatın olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Kar nedeniyle temizleme ve tuzlama çalışmaları aralıksız devam eden Selçuklu Belediyesi yoğun kullanılan bölgelerin yanı sıra dış mahalle bağlantı yollar

"E-KAT MÜLKİYETİ VE İRTİFAKI" UYGULAMASI BAŞLIYOR

Belediyecilik hizmetlerinde sunduğu başarılı e-belediyecilik uygulamaları ile birçok ödül alan Selçuklu Belediyesi "E-Kat Mülkiyeti Ve İrtifakı " uygulamasını da 24 Ocak 2022'den itibaren hayata geçiriyor.