SELÇUKLU SIFIR ATIK PLATFORMU’NUN ÇALIŞMALARI MEYVELERİNİ VERİYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Çevre ve Sıfır Atık Platformu çalışmaları kapsamında sıfır atık elçisi olan site yönetimi ve site görevlilerine ziyarette bulundu.

Başkan Pekyatırmacı ziyarette çevre gönüllülerine Sıfır Atık Platformu elçisi üye sertifikası  ve plaketini takdim etti

Selçuklu Belediyesi’nin çevre duyarlılığındaki çalışmalarının en önemli örneklerinden olan Çevre ve Sıfır Atık Meclisi bünyesindeki Selçuklu Sıfır Atık Platformu, site bahçesine kurulan stantlarla bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı  bu çalışmalar çerçevesinde sıfır atık elçisi olan site yönetimi ve site görevlilerine ziyarette bulundu.

 Sıfır Atık Platformu yürüttüğü çalışmalar kapsamında bugüne kadar 142 site, 3 AVM, 3 parkta ve biri belediye hizmet binasında olmak üzere platforma ait stant kurularak 99 bin 386 kişiye sıfır atık çalışmaları konusunda bilgilendirme yaptı. Site bahçesine kurulan stantlarda çevre gönüllüleri konut sakinlerine ambalaj atıkları, atık piller, bitkisel atık yağlar, atık elektrikli elektronik eşyalar gibi atıkların kaynağında ayrı toplanması gerektiği konusunda bilgiler verilerek konut sakinlerine broşür, şapka ve fular hediye ettiler. Stantlarda bulunan çevre gönüllüsü formlarını doldurarak “Sıfır Atık Elçisi” olunabiliyor. Vatandaşlar broşürlerde yer alan barkodları okutarak ya da www.selcuklucevrevesifiratik.com adresinde yer alan formu doldurarak da Çevre Gönüllüsü olabiliyor.

Başkan Pekyatırmacı: “Herkesi ‘Sıfır Atık Elçisi’ olmaya davet ediyorum”

Pandemi ile birlikte çevrenin ne kadar önemli olduğu ve çevre ile ilgili yapılacak çalışmaların geleceğimiz için hayati bir noktada olduğunun altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Selçuklu Sıfır Atık Platformu ilçe sakinlerimizi bu anlamda bilgilendirme çalışmaları yaparak ciddi bir faaliyet yürütüyor. Çevre ile ilgili örnek çalışmalarımızdan bir tanesi olan Selçuklu Çevre Meclisimiz bünyesinde oluşturduğumuz çevre gönüllümüz olan her hemşehrimiz için de 1 fidan dikilmektedir. Biz de burada sıfır atık elçimiz olan site yönetimine, görevlilerine bu duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz bu hareketin tüm Konyamıza oradan da ülkemize yayılarak çevremiz için farkındalık oluşturacağını ümit ediyorum ” şeklinde konuştu.

Beyhekim Mahallesi’nde bulunan Doğaşehir Konutları’nda çevre ve sıfır atık çalışmaları ile ilgili sohbet eden Başkan Pekyatırmacı, sıfır atık elçisi olan site yönetimi ve site görevlilerine Çevre ve Sıfır Atık Platform üyesi plaketini ve Çevre Gönüllüleri’ne sertifikalarını takdim etti. Ayrıca siteye “Selçuklu Sıfır Atık Platformu Üyesi” panosu asıldı.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN MEHMET AKİF KONULU  KİTAP OKUMA YARIŞMASI

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN MEHMET AKİF KONULU KİTAP OKUMA YARIŞMASI

Selçuklu Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ödüllü kitap okuma yarışmasının başvuruları başladı. 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle Mehmet Akif’i konu alan ve online olarak yapılacak olan yarışma 2 farklı yaş kategori
SELÇUKLU BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

SELÇUKLU BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Selçuklu Belediyesi Öğretmenler Günü sebebiyle Konya Çimento Güzel Sanatlar Anadolu Lisesinin sahnelediği Cana Dokunmak isimli müzikal tiyatroya ev sahipliği yaptı. Programda konuşan Başkan Pekyatırmacı Konya’ya yeni bir güzel sanatlar lisesi yapacakların
BAŞKAN PEKYATIRMACI ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN PEKYATIRMACI ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Öğretmenler Günü dolayısıyla SOBE Vakfı’nda eğitim veren öğretmenlerle bir araya geldi. Başkan Pekyatırmacı, SOBE’de görev yapan öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.