BAŞKAN PEKYATIRMACI GENÇLERLE BULUŞTU

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Talha Bayrakçı Gençlik Merkezinde Selçuklu Kent Konseyi Lise Çalışma Grubu Toplantısında gençlerle bir araya gelerek hasbihal etti.

Gençlerle olan sıkı diyaloğunu onlarla her fırsatta bir araya gelerek daha da pekiştiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan Talha Bayrakcı Gençlik Merkezinde Selçuklu Kent Konseyi Lise Çalışma Grubu toplantısında gençlerle bir araya geldi.

Gençlerle gençlik üzerine geleceğe dair fikir alışverişi ve söyleşi formatında gerçekleşen toplantıya gençler yoğun ilgi gösterdi.

“Gençlerimizin gözlerindeki ışık geleceğe olan güvenimizi artırıyor”

Geleceğin mimarı olan gençlere ve onların fikirlerine her zaman ayrı önem verdiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “  Vatanını milletini özünden çok seven, insana değer veren, ülkenin gücüne güç katan ve ecdattan aldığı emaneti en iyi şekilde taşıyan gençlerle gurur duyduğumu ifade etmek isterim.  Şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yön verecek gençlerle bir araya gelerek bilgi ve kazanımlarımızı paylaşıyor olmamız belediyemiz hizmetlerine de pozitif güç vermektedir. Bizler de yöneticiler olarak elimizden geldiğince sizlere katkı sağlamak adına çaba sarf ediyoruz.  Kendinizi yetiştirme yolunda iyi bir okul bitirmek elbette çok önemlidir. Fakat iş hayatına doğru ilerleyen bu eğitim sürecinde öğrencilik yıllarınızda fırsatları ve zamanınızı daha verimli şekilde değerlendirin. Hayatın her aşamasında daha sosyal daha donanımlı bir şekilde iş hayatına hazır olmanız en büyük avantajınız olacaktır.

Belediye olarak şehrimizi imar ederken ve geleceğe taşırken fiziki, sosyal ve kültürel anlamda birçok proje ve iş üretiyoruz. Yapmış olduğumuzu tüm bu yatırımlar gençlerimizle değerli ve anlamlı. Bu kapsamda eğitime dair birçok yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlar arasında yakında hizmete girecek olan  Bosna Hersek Mahallesi yeni nesil  Kütüphanesi ve Sosyal Tesisimiz sadece bunlardan bir tanesi.  Bundan sonraki süreçte de gençlerimize, öğrencilerimize yönelik projelerimize ve planlamalarımıza devam edeceğiz. Sizlerin tüm bu imkanları kullanarak geleceğimize çok önemli katkılar sağlayacağına olan inancım tam.” Şeklinde konuştu.

Toplantı öğrenciler ve Başkan Pekyatırmacı arasında geçen soru,cevap faslıyla sona erdi.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN MEHMET AKİF KONULU  KİTAP OKUMA YARIŞMASI

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN MEHMET AKİF KONULU KİTAP OKUMA YARIŞMASI

Selçuklu Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ödüllü kitap okuma yarışmasının başvuruları başladı. 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle Mehmet Akif’i konu alan ve online olarak yapılacak olan yarışma 2 farklı yaş kategori
SELÇUKLU BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

SELÇUKLU BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Selçuklu Belediyesi Öğretmenler Günü sebebiyle Konya Çimento Güzel Sanatlar Anadolu Lisesinin sahnelediği Cana Dokunmak isimli müzikal tiyatroya ev sahipliği yaptı. Programda konuşan Başkan Pekyatırmacı Konya’ya yeni bir güzel sanatlar lisesi yapacakların
BAŞKAN PEKYATIRMACI ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN PEKYATIRMACI ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Öğretmenler Günü dolayısıyla SOBE Vakfı’nda eğitim veren öğretmenlerle bir araya geldi. Başkan Pekyatırmacı, SOBE’de görev yapan öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.