KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’DAN TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ’NE ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret etti. 

Bir takım ziyaretlerde bulunmak için Konya’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret etti. 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyarette Cumhurbaşkanı Tatar ve beraberindeki heyete ev sahipliği yaptı. 
Ziyarette Tatar’a Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanı olan Tropikal Kelebek Bahçesi’nde sürdürülen faaliyetler ve kelebeklerin tropikal yaşam öyküleri ile ilgili bilgiler verildi.
Tatar’a ziyaretinde Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, MHP Konya Milletvekili Esin Kara da eşlik etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyaretin sonunda KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a günün anısına kelebek tablosu takdim etti.

Son Haberler

BOSNA HERSEK MAHALLE KONAĞI AÇILIŞA GÜN SAYIYOR

BOSNA HERSEK MAHALLE KONAĞI AÇILIŞA GÜN SAYIYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından Bosna Hersek Mahallesine kazandırılacak olan mahalle konağında çalışmalarda sona gelindi. Tesisin yıl tamamlanmadan mahalle sakinlerine hizmet vermeye başlaması planlanıyor.
“VEYSEL ÖKSÜZ VE ŞİİRLERİ” KİTABI 3.KEZ BASILDI

“VEYSEL ÖKSÜZ VE ŞİİRLERİ” KİTABI 3.KEZ BASILDI

Selçuklu Belediyesi, Mevlana aşığı olan Konyalı edebiyat insanı Veysel Öksüz’ün şiir kitabını 3.kez basarak kültür ve yayın hayatına sunduğu katkıya bir yenisini daha ekledi.
KARDEŞ ŞEHİR BEİT HANOUN’DAN SELÇUKLU'YA ZİYARET

KARDEŞ ŞEHİR BEİT HANOUN’DAN SELÇUKLU'YA ZİYARET

Selçuklu'nun kardeş şehri Filistin'in Beit Hanoun Belediye Başkanı Dr. Imad Abdullah Adwan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı ziyaret etti.