SELÇUKLU BELEDİYESİ 5 BİN FİDANLA YEŞİL DOKUYA KATKI SAĞLADI

Selçuklu Belediyesi yeşil alana desteğini sürdürüyor. Selahaddin Eyyubi Mahallesi İncik Çayı  mevkisinde yeni  hazırlanan ağaçlandırma sahasına 5 bin fidan dikildi. Ağaçlandırma çalışmaları yıl içersinde de devam edecek.

Şehrin fiziki koşullarını daha iyiye taşıma hedefinden sapmayan  Selçuklu Belediyesi ilçenin yeşil dokusu için de aynı oranda  çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Selahaddin Eyyubi Mahallesi  (Beşyüzevler ) İncik Çayı  mevkisinde yeni  hazırlanan ağaçlandırma sahasına 5 bin adet karaçam ve toros sediri dikimi gerçekleştirildi. Bölgedeki ağaçlandırma çalışmaları bu yıl ve önümüzdeki yıllarda ağaç dikim mevsiminde devam edecek.

“Gelecek nesillerimize daha yeşil bir  Selçuklu emanet edeceğiz”

Selçuklu’yu imar ederken yeşil alanların hem korunduğunu hem de mevcut haline yenilerinin eklenerek daha yeşil bir ilçenin hedefinde olduklarını dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Bütün çalışmalarımız daha yaşanabilir ve daha yeşil bir Selçuklu’yu gelecek nesillere emanet etme gayreti üzerine kurulu. Bunun için de şehrimizin alt yapı, üst yapı çalışmalarına verdiğimiz önem kadar yine şehrimizin  yeşil dokusuna da ayrıca önem veriyoruz. bunun örneklerinden sadece  bir tanesi de atıkların kaynağında ayrı toplanması çalışmalarımızla 2019 ve 2020 yıllarında 289 bin 374 ağacımızı kesilmekten kurtarmaktır. Yeşil alanlarımıza en büyük katkı mevcut yeşil örgüye zarar vermeyerek sağlanır.

İlçemizde yürüttüğümüz yeşil alan çalışmalarında 1097 alanda 8 milyon 690 bin 302 metrekare yeşil alanımız mevcut ve bu rakamı sene sonunda daha da ileriye taşıyacağız inşallah. Fidanlar ağaca dönüşüne kadar yeni bir nesil yetişiyor. Dünyayı, şehrimizi daha yeşil bir yer haline getirmek elimizde. Bu çerçeve ve vizyonla Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz  Selahaddin Eyyubi Mahallesi İncik Çayı  mevkisinde yeni  hazırlanan ağaçlandırma sahasına 5 bin fidan dikimini gerçekleştirdi ve yıl içersinde ve sonrasında fidan dikme çalışmalarımıza devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu.

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı kutlama mesajında :“ Rabbimizden niyazım; en kısa sürede birbirimizle kucaklaşarak, gönlümüzün hanelerinde birbirimizi misafir edeceğimiz nice bayramlara bizleri sağlıkla ve sıhhatle tekrar ula
DAHA TEMİZ BİR SELÇUKLU İÇİN TEMİZLİK EKİPLERİ 7/24 MESAİDE

DAHA TEMİZ BİR SELÇUKLU İÇİN TEMİZLİK EKİPLERİ 7/24 MESAİDE

Daha temiz bir Selçuklu için gece, gündüz mesaide olan Selçuklu Belediyesi, Çevre Koruma Ekipleri ile ilçe genelindeki temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “KADİR GECESİ TÜM MÜSLÜMANLARA BİR BAYRAM HEDİYESİDİR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “KADİR GECESİ TÜM MÜSLÜMANLARA BİR BAYRAM HEDİYESİDİR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kadir Gecesi nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı.