Tropikal Kelebek Bahçesi uluslararası alanda da örnek teşkil ediyor PAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ’NE TAM NOT

Konya’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Pakistan Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Qazi Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret ederek teknik bilgiler aldı.

Selçuklu Belediyesi tarafından şehre kazandırılarak Konya’da şehrin cazibe merkezlerinden olan ve ziyaretçilerin uğrak yeri haline gelen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi uluslararası arenada da örnek olmaya devam ediyor. Son olarak Pakistan Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Qazi tarafından ziyaret edilen Konya Tropikal Bahçesi yine tam not aldı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın eşlik ettiği ziyarette büyükelçi bahçe hakkında teknik bilgiler alarak Pakistan’da da Tropikal Kelebek Bahçe örneğinin uygulanabileceğini ifade etti.

Büyükelçi Muhammed Syrus Sajjad Qazi Tropikal Kelebek Bahçesi ziyareti sonrasında Başkan Pekyatırmacı’ya  misafirperverliği sebebiyle teşekkür etti.

Kelebek Bahçesi ziyaretinin ardından Selçuklu Belediyesi'nde Başkan Ahmet Pekyatırmacı tarafından misafir edilen Büyükelçi Sajjad Qazi'ye Başkan Pekyatırmacı tarafından kelebek tablosu takdim edildi.

Ziyaretleri sebebiyle Büyükelçiye teşekkür eden Başkan Pekyatırmacı, “İki ülke arasında tarihten bu yana gelen kadim bir dostluk var. Biz de sayın Büyükelçi  Muhammed Syrus Sajjad Qazi’yi Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve belediyemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. ” dedi.

Büyükelçi Muhammed Syrus Sajjad Qazi ziyareti anısına Başkan Pekyatırmacı'ya Pakistan ve Türkiye  arasındaki son 70 yıllık diplomatik ilişkiyi anlatan bir eser hediye etti. 

 

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı kutlama mesajında :“ Rabbimizden niyazım; en kısa sürede birbirimizle kucaklaşarak, gönlümüzün hanelerinde birbirimizi misafir edeceğimiz nice bayramlara bizleri sağlıkla ve sıhhatle tekrar ula
DAHA TEMİZ BİR SELÇUKLU İÇİN TEMİZLİK EKİPLERİ 7/24 MESAİDE

DAHA TEMİZ BİR SELÇUKLU İÇİN TEMİZLİK EKİPLERİ 7/24 MESAİDE

Daha temiz bir Selçuklu için gece, gündüz mesaide olan Selçuklu Belediyesi, Çevre Koruma Ekipleri ile ilçe genelindeki temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “KADİR GECESİ TÜM MÜSLÜMANLARA BİR BAYRAM HEDİYESİDİR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “KADİR GECESİ TÜM MÜSLÜMANLARA BİR BAYRAM HEDİYESİDİR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kadir Gecesi nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı.