SELÇUKLU BELEDİYESİ GLUTENSİZ EKMEK SATIŞINA BAŞLADI

Selçuklu Belediyesi Çölyak hastaları için üretilen glutensiz ekmek satışına başladı. Konya Şehirler Arası Otobüs Terminalinde oluşturulan noktada satışa sunulanglutensiz ekmeğin yanında un,poaça,simit ve kurabiye çeşitleri de yer alacak.

Selçuklu Belediyesi anlamlı bir projeye daha imza attı. Çölyak hastaları için glutensiz ekmek satışına Konya Şehirler Arası Terminali’nde başlandı.  Buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan “glüten” isimli bir madde nedeniyle vücut bağışıklık sistemi tarafından verilen anormal yanıt sonucu ortaya çıkan çölyak hastalığı için  kullanılması gereken Glutensiz un, ekmek, simit,poaça ve kurabiye Selçuklu Belediyesi’nin Konya Otogarında kurduğu satış noktasında halkın hizmetine sunuldu.

“Bu çalışmamız Çölyak rahatsızlığına dikkat çekmek için attığımız bir adım”

Çölyak hastalığına dikkat çekmek ve bununla ilgili bir adım atmak için böyle bir hizmete başlandığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “  Çölyak hastası olan ve gluten hassasiyeti bulunan vatandaşlarımızın farkındayız zaman zaman bu konuyla alakalı da talepleri oluyordu ve bu tarz ürünlere ulaşmada zorluklar yaşıyorlardı. Bu ihtiyaca cevap verebilmek ve kolay ulaşılabilmesi anlamında Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde bu satış noktamızı oluşturduk. Buradaki satış noktamızda glutensiz ekmek, un, simit,poaça ve kurabiye gibi ürünlerimiz yer alacak. İlerleyen günlerde ürün çeşitleri de artırılacak. Bu hizmetimizden sadece Selçuklu’daki hemşehrilerimiz değil otogarın lokasyon olması sebebiyle ülkemizin her noktasından gelen vatandaşlarımız da yararlanabilecek.  Satış noktamızdaki glutensiz ürünleri Karatay Belediyemizin Halk Ekmek Fabrikası’ndan temin ediyoruz. Bu hizmetimizin Selçuklumuza, Konyamıza, ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Satış noktasından ekmek alan vatandaşlar da Selçuklu Belediyesi Glutensiz Ekmek Büfesi’nin kurulmasından ve Çölyak hastalarının düşünülmesinden dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya  teşekkürlerini ilettiler.  

Selçuklu Belediyesi tarafından satılan glütensiz ekmekler 90 kuruştan, un ise 7 liradan  satışa sunuluyor. Ayrıca glutensiz ürün satış noktası haftanın altı günü Sabah saat 09.30-19.00 saatleri arasında Pazar günleri hariç hizmet verecek.

Son Haberler

BAŞKAN  PEKYATIRMACI SELÇUKLU’NUN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

BAŞKAN PEKYATIRMACI SELÇUKLU’NUN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen Belediyelerde Sıfır Atık Uygulamaları konulu online panelde Selçuklu Belediyesi’nin sıfır atık alanındaki çalışmaların
Başkan Pekyatırmacı: “ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZINI KİMSE GÖLGELEYEMEYECEK”

Başkan Pekyatırmacı: “ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZINI KİMSE GÖLGELEYEMEYECEK”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN PEKYATIRMACI

BAŞKAN PEKYATIRMACI"PEYGAMBERİMİZİN ÖRNEK HAYATINI KENDİMİZE REHBER EDİNMELİYİZ"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.