SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN AZERBAYCAN'A TAM DESTEK

Selçuklu Belediyesi Meclisi, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarını kınarken Azerbaycan'a destek bildirisi yayınladı.


Selçuklu Belediye Meclisi Selçuklu Belediyesi ekim ayı toplantısında son dönemde Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik sürdürdüğü saldırıları kınarken  Azerbaycan'a destek olmak amacıyla da bir bildiri yayınladı. 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından okunan Azerbaycan’a destek bildirisinde Ermenistan'ın saldırılarının asla kabul edilemez olduğu ifade edilirken Türkiye'nin desteğinin her zaman kardeş Azerbaycan'ın yanında olduğuna vurgu yapıldı.

KARDEŞLİK DUYGULARINDAN GÜÇ ALMIŞ İKİ MİLLETİZ 
 
Kardeş ülke Azerbaycan ile olan ortak geçmişimiz tarih sahnesinde çok eskilere dayandığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Sözden öteye geçip yaşanılan ortak kaderin ve kadim dostluğun bir neticesi olarak ortaya çıkan bu bağlılık geçmişin, şimdinin ve geleceğin en güzel dostluk ve örneklerinden biridir. Birbirini hiçbir zaman kendinden farklı görmeyen sevincine sevinen, kederine üzülen bu iki millet her zaman bu kardeşlik duygularından güç almıştır" dedi. 

ERMENİSTAN'IN SALDIRILARINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Ermenistan’ın ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek Azerbaycan topraklarına ve sivil yerleşim birimlerine düzenlediği saldırıların bütün insanlığa karşı işlenmiş bir suç niteliği taşıdığını söyleyen Başkan Pekyatırmacı, "Yapılan saldırılarla Ermenistan'ın soykırımcı bir ülke olduğu bir kez daha görüyor ve şiddetle kınıyoruz.Ermenistan bu işgalci siyasetine biran önce son vermeli ve tamamen Azerbaycan'a ait olan Karabağ topraklarından biran önce çekilmelidir. Soykırım ve işgaller sonrası yaşanan kayıpların acısını yıllarca yaşayan Azerbaycan halkının derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir. Azerbaycan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki dostluk ebedidir. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi tüm kalbimiz ve imkânlarımızla Azerbaycan'ın yanında olduğumuzu dile getiriyor, soydaşlarımız olan Azerbaycan halkının bu haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Pekyatırmacı sözlerini, "Bu vesileyle, kardeş ülkemiz can Azerbaycan’da verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Cümlelerime büyük şair merhum Bahdiyar Vahapzade'nin o güzel mısralarıyla son vermek istiyorum; "Birdir bizim her halimiz, sevincimiz - melalimiz. Bayraklarda hilalimiz Azerbaycan - Türkiye”  diyerek tamamladı. 

Son Haberler

BAŞKAN  PEKYATIRMACI SELÇUKLU’NUN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

BAŞKAN PEKYATIRMACI SELÇUKLU’NUN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen Belediyelerde Sıfır Atık Uygulamaları konulu online panelde Selçuklu Belediyesi’nin sıfır atık alanındaki çalışmaların
Başkan Pekyatırmacı: “ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZINI KİMSE GÖLGELEYEMEYECEK”

Başkan Pekyatırmacı: “ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZINI KİMSE GÖLGELEYEMEYECEK”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN PEKYATIRMACI

BAŞKAN PEKYATIRMACI"PEYGAMBERİMİZİN ÖRNEK HAYATINI KENDİMİZE REHBER EDİNMELİYİZ"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.