SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDE 25 YENİ ZABITA MEMURU GÖREVE BAŞLADI

Selçuklu Belediyesi’nin KPSS ile almış olduğu 25 zabıta memuru Zabıta Müdürlüğü bünyesinde göreve başladı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yeni başlayan zabıta memurlarına görevlerinde başarılar diledi.

Gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde hizmet kalitesini en üst seviyede tutan Selçuklu Belediyesi  25 adet zabıta memuru alarak sahadaki gücünü arttırdı. Özellikle  pandemi süresince var gücüyle ve tüm personeliyle sahada aktif ve başarılı bir şekilde koronavirüse savaş açan Selçuklu Belediyesi gerekli olan önlemleri hem personel anlamında hem de uygulama olarak almaya devam ediyor. 

KPSS ve sonrasında Selçuklu Belediyesi’nin mülakatı ile zabıta memuru olmaya hak kazanan adaylar Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen hizmet içi eğitimini aldıktan sonra görevlerine başladı.

“Yeni başlayan zabıta arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum”

Göreve yeni başlayan zabıta memurlarına hitaben konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Zabıta teşkilatı vatandaşa güven veren ve nezaketin hakim olduğu görev bilinciyle hareket eden bir özelliğe sahip. Kamu düzeni için zabıtamız zorlu koşulları aşabilen, samimi, hoşgörülü ve adaleti gözeten bir yapıya sahiptir. Zabıta teşkilatımız kökleşmiş bir kuruluştur. Yaklaşık 2 asırdır zorlu bir görev yürütmektedir.  Yerel yönetimlerin doğrudan halka açılan en etkili yüzünü temsil eden zabıtamız zor bir görevi üstlendiği gibi, aslında kutsal bir görevi de yerine getirmektedir. Şehrimizde yaşayan hemşehrilerimizin huzuru, güveni ve yarınları için çalışıyorsunuz. Tebessüm eden bir yüzle görevinizi yapmanız belediyemizin güler yüzünü halkımıza yansıtmanız büyük bir sorumluluk gerektiriyor.  Pandemi sürecinde de bu özveriyle çalışarak belediyemizin güler yüzünü Selçuklumuzun  sakinlerine hissettireceğinize dair inancımız tam. Ben görevinizde başarılar diliyorum yeni göreviniz size, ailenize ve tüm Selçuklu’ya hayırlar getirsin.” Dedi.  

Son Haberler

SELÇUKLU’DA OKULLAR EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

SELÇUKLU’DA OKULLAR EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

Selçuklu Belediyesi 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak olan ilkokul birinci ve okul öncesi için sınıflar için seferber oldu. Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri eğitim yapacak olan ilçe genelindeki okullarda ilaçlama ve
SELÇUKLU’DA VİRÜSLE MÜCADELEDE REHAVETE YER YOK

SELÇUKLU’DA VİRÜSLE MÜCADELEDE REHAVETE YER YOK

Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ilçede maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı.
BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN KIZILAY TIRINA ZİYARET

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN KIZILAY TIRINA ZİYARET

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı Kızılay Mobil Kan Merkezini ziyaret etti. Başkan Pekyatırmacı Suriye’de Kızılay’a düzenlenen alçak saldırıyı da kınadı.