SELÇUKLU’DA PROTOKOL DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Konya protokolü ile ilçede bulunan esnafları ziyaret ederek sosyal mesafe ve hijyen uyarılarında bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen koronavirüs ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabında “Tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz” ifadelerinden sonra Selçuklu ilçesinde de harekete geçildi.  İlçe genelinde denetimler sürerken İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da Rauf Denktaş Caddesi üzerindeki denetimlere katıldı. Cadde üzerindeki lokanta, bakkal, pastane gibi işletmelere yapılan denetimlerde vatandaşlar ile esnaflar sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarıldı. 

Başkan Pekyatırmacı; “Kurallara uymamanın vebali vardır”

Denetimlerin virüsün yayılmasını önlemek adına önemli olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Tüm Türkiye’de yapılan denetimlere biz de Sayın İçişleri Bakan yardımıcımız, Valimiz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz ve iki oda başkanımız ile birlikte katıldık. Bu denetimler virüsün yayılmasına engel olma noktasında büyük önem arz ediyor. Çünkü sokaklarda, parklarda, marketlerde kurallara uymayan çok sayıda hemşehrilerimiz var. Yapılan denetimler ve verilecek cezalar caydırıcı olacak ve herkes daha dikkatli olacaktır. Ben buradan hemşehrilerimize bir uyarıda daha bulunmak istiyorum; bu verilecek cezalardan da önemlisi kul hakkıdır. İnsanların hastalanmasına ve ölümüne sebep olabilirsiniz. Bu vebalin altına kimse girmesin kurallara uyalım virüsü birlikte yenelim.” şeklinde konuştu.

Denetimlere İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Selçuklu Kaymakamlığına vekalet eden Meram Kaymakamı Resul Çelik, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk askeri ve sivil erkan ile kurum başkan yardımcıları ve kurum müdürleri katıldı.

Son Haberler

SELÇUKLU’DA OKULLAR EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

SELÇUKLU’DA OKULLAR EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

Selçuklu Belediyesi 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak olan ilkokul birinci ve okul öncesi için sınıflar için seferber oldu. Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri eğitim yapacak olan ilçe genelindeki okullarda ilaçlama ve
SELÇUKLU’DA VİRÜSLE MÜCADELEDE REHAVETE YER YOK

SELÇUKLU’DA VİRÜSLE MÜCADELEDE REHAVETE YER YOK

Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ilçede maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı.
BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN KIZILAY TIRINA ZİYARET

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN KIZILAY TIRINA ZİYARET

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı Kızılay Mobil Kan Merkezini ziyaret etti. Başkan Pekyatırmacı Suriye’de Kızılay’a düzenlenen alçak saldırıyı da kınadı.