SELÇUKLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Selçuklu Belediyesi kış mevsimi ve pandemi sürecinde unutmadığı sokak hayvanlarını yaz sıcaklarında da su ve mama ihtiyaçlarını karşılayarak beslemeye devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi ekipleri ilçe genelinde bulunan kedi evleri ve köpek beslenme istasyonlarında bulunan hayvanların yanı sıra kuş ve sokak hayvanlarının da yiyecek ve su ihtiyacını karşılıyor. Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle tüm il genelinde aşırı sıcaklardan dolayı zor durumda kalan sokak hayvanları için çalışma yapan Selçuklu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarını yemleme çalışması yaptı.

Mevsim koşuluna göre sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanıyor

Selçuklu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin birçok yerinde yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar ve sokak hayvanları için yem dağıtıyor. İlçede bulunan parklara, yeşil alanlara ve muhtelif yerlere yiyecek ve su bırakan ekipler, kuş ve sokak hayvanlarının aşırı sıcak günlerde susuzluk ve açlıktan ölmesini engellemeyi amaçlıyor. Yemleme çalışmalarının yıl boyunca tüm mevsim koşullarında devam ettiğini ifade eden yetkililer, vatandaşların evlerde biriken küçük kırıntıları ve bir kap su ile birlikte müsait alanlara bırakmalarının uygun olacağını söyledi. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan 85 adet kedi besleme istasyonu, 21 adet köpek besleme istasyonu ve kuş besleme istasyonunun her gün aralıksız olarak  yemleme çalışmasının yapıldığı  ve sularının eklendiği bilgisini verdi.

Son Haberler

SİLLE İÇİN YENİ DÖNEMİN TOPLANTISI YAPILDI

SİLLE İÇİN YENİ DÖNEMİN TOPLANTISI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2743 no’lu kararıyla yenileme alanı ilan edilen Sille Mahallesi’nde yeni dönemde yapılacak çalışmalar için Selçuklu Belediyesi ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi.
SELÇUKLU’DA PROTOKOL DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ

SELÇUKLU’DA PROTOKOL DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Konya protokolü ile ilçede bulunan esnafları ziyaret ederek sosyal mesafe ve hijyen uyarılarında bulundu.
BAŞKAN PEKYATIRMACI PERSONELLE BAYRAMLAŞTI

BAŞKAN PEKYATIRMACI PERSONELLE BAYRAMLAŞTI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, dört günlük Kurban Bayramının ardından ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı. Bayramlaşmada Başkan Pekyatırmacı, personelle sosyal mesafesini koruyarak gönülden selamlaştı.