BAŞKAN PEKYATIRMACI ALTYAPI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yapımı devam eden Kosova Mahallesi kapalı semt pazarındaki otopark çalışmalarını inceledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, belediye yatırımlarını incelemeye devam ediyor. Başkan Pekyatırmacı yapımı devam eden Kosova Mahallesi kapalı semt pazarı otoparkında incelemelerde bulundu. Otopark yapımında çalışan işçilerle görüşen Başkan Pekyatırmacı, çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Kısa bir süre önce hizmete açılan Kosova Mahallesi semt pazarı 5 bin 500 m2 alana sahip pazarda çelik imalat ve kumandalı cephe elemanları kullanıldı. İzalasyonlu çatı kaplaması uygulanan kapalı pazarın yüksekliği ise altı metre. Pazar yerinde ayrıca alışveriş için gelen vatandaşlar için 5 bin 330 m² araç otoparkı yapıldı. Otopark alanında 3 bin 346 m² parke, bin 262 metre bordür ve 360 ton sıcak asfalt uygulaması gerçekleştirildi. Pazara gelecek vatandaşlar için 150 araçlık otopark hizmete açılmış oldu.

“Hemşehrilerimizin daha iyi hizmet almasını sağlayacağız”

Halkın talebi noktasında çalışmaları sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu’daki pazar yerleri önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Selçuklu Belediyesi olarak ilçemizdeki tüm pazar yerlerini belli bir standarda kavuşturmanın gayretindeyiz. Bu amaçla Kosova mahallemizde bölge halkı ve pazar esnafı açısından kullanım kolaylığı sağlayacak fonksiyonel kapalı semt pazarı kazandırdık. Yapımını tamamladığımız Kosova Mahallesi kapalı semt pazarı ile hem esnafımızın hem de hemşehrilerimizin daha iyi hizmet alabilmesini sağlayacağız. Buraya yaptığımız otoparkla da burada trafik yoğunluğu olmasını da engellemiş olacağız. Aynı zamanda hemşehrilerimiz pazara geldikleri zaman araçlarını güvenli bir şekilde otoparka koyarak gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilecekler.” şeklinde konuştu.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ YAZIR’A KARAKOL BİNASI KAZANDIRACAK

SELÇUKLU BELEDİYESİ YAZIR’A KARAKOL BİNASI KAZANDIRACAK

Selçuklu Belediyesi mahallelere yönelik yatırımları sürüyor. Konya Valiliği, Selçuklu Belediyesi ve Şakalak Tarım Makineleri AŞ arasında Yazır’a bir Aile Sağlığı Merkezi ve Karakol binası için protokol imzalandı.
SELÇUKLU YENİ BİR TESİSE DAHA KAVUŞUYOR

SELÇUKLU YENİ BİR TESİSE DAHA KAVUŞUYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Hacıkaymak Mahallesi'ne kazandırılacak olan Hatice Hatun Eğitim ve Sosyal Tesislerinde incelemelerde bulundu.
SELÇUKLU’DA İŞ YERLERİNE DEZENFEKTAN STANDI YERLEŞTİRİLDİ

SELÇUKLU’DA İŞ YERLERİNE DEZENFEKTAN STANDI YERLEŞTİRİLDİ

Koronavirüs vakalarının artması üzerine alınan önlemler kapsamında Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak ile birlikte Feritpaşa Mahallesi'nde bulunan iş yerlerine dezenfekte standı bıraktı.