“BABAMA MEKTUP YAZIYORUM” YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN MEKTUPLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Selçuklu Belediyesi’nin düzenlediği ve çocukların babalarına en içten duygularını yazdıkları “Babama Mektup Yazıyorum” yarışmasında ödüller Babalar Gününde sahiplerini buldu.

Selçuklu Belediyesi’nin Babalar Günü sebebiyle düzenlediği ve yoğun ilgi gören “Babama Mektup Yazıyorum” yarışmasında ödüller Babalar Gününde Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın mesajıyla teslim edildi. Yarışmada dereceye giren öğrencileri aileleri ile birlikte  makamında ağırlayan  Başkan Pekyatırmacı ödül takdimini burada yaptı . Çocukların babalarına en temiz duygularının mektup mısralarında hayat bulduğu ilkokul ve ortaokul olarak iki kategoriden oluşan yarışmaya 889 mektup katıldı.

“Öğrencilerimizin her birinin mektubu bizim için çok kıymetlidir”

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere seslenen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Babalar Günü sebebiyle düzenlediğimiz “Babama Mektup Yazıyorum” yarışmasına mektuplarında babalarına en güzel,en samimi duygularıyla mısralarında yer veren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum bu yarışmaya katılmak zaten tüm öğrencilerimizi başarılı kılmıştır her birinin yazmış olduğu mektup bizim nezdimizde çok kıymetlidir . Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş bir iletişim aracı olan, duyguların daha samimi ve tesirli olarak anlatıldığı mektup geleneğinin devamı için de öğrencilerimiz bir adım attılar inşallah devamı da gelecektir ve hayatlarında mektup yazmanın önemini daha iyi anlayacaklardır.  Ben tekrar yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize, velilerine  ayrı ayrı teşekkür ediyorum hayatları boyunca onlara başarılar diliyorum” dedi.

“Babama Mektup Yazıyorum” yarışmasında 1.kategoride Şehit Osman Demir İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Tuğsem Akbulut birinci olurken 2. Kategoride ise  Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu 7.Sınıf öğrencisi Naci Can Kürkçü birinci oldu.

İki kategoride de dereceye giren 21 yarışmacıya bisiklet, 40 yarışmacıya Sanat Tasarım Atölyesi’nde  çini ve seramik eğitimi, 50 yarışmacıya Kelebekler Vadisi ücretsiz giriş bileti ve ilk 42’ye giren tüm öğrencilerin babalarına köstekli saat Babalar Gününde teslim edildi.

Sanat Tasarım Atölyesi “ Çini ve Seramik “ eğitimi alacak yarışmacıların planlaması temmuz ayı içerisinde hafta sonları olacak şekilde yapılacak. Konya Tropikal Kelebekler Vadisi ücretsiz girişi kazanan yarışmacılar 20 Temmuz 2020 tarihi itibariyle kimliklerini ibraz ederek velileriyle ücretsiz giriş yapabilecekler.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

SELÇUKLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Selçuklu Belediyesi kış mevsimi ve pandemi sürecinde unutmadığı sokak hayvanlarını yaz sıcaklarında da su ve mama ihtiyaçlarını karşılayarak beslemeye devam ediyor.
BAŞKAN PEKYATIRMACI ALTYAPI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

BAŞKAN PEKYATIRMACI ALTYAPI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yapımı devam eden Kosova Mahallesi kapalı semt pazarındaki otopark çalışmalarını inceledi.
BAŞKAN PEKYATIRMACI TAŞRA MAHALLE ZİYARETLERİNİ BİTİRDİ

BAŞKAN PEKYATIRMACI TAŞRA MAHALLE ZİYARETLERİNİ BİTİRDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı taşra mahalle ziyaretlerinde son olarak Sarayköy, Sulutas ve Tatköy mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.