SELÇUKLU’DA PAZAR YERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Selçuklu Belediyesi koronavirüs tedbir çalışmalarını özellikle toplu kullanım alanlarında titizlikle uygulamaya devam ediyor. Selçuklu’daki semt pazarları belediye ekiplerince pazar kurulmadan bir gün önce özel solüsyonlarla dezenfekte ediliyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında ilçe genelinde yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdüren  Selçuklu Belediyesi özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu kullanım alanlarındaki çalışmalarını ayrı bir titizlikle yapıyor. Semt pazarlarının kurulumundan bir gün önce alana intikal eden Selçuklu Belediyesi dezenfekte ekipleri Pazar yerlerini önce yıkıyor ardından özel solüsyonla virüslere karşı ilaçlıyor. Son olarak Pazar yerleri dezenfekte çalışmasında Seyh Şamil Mahallesi Binkonut Kapalı Pazar Yeri dezenfekte edildi.

Selçuklu Belediyesi yetkilileri konuyla ilgili olarak  salgın sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek için koronavirüs mücadelesi kapsamında resmi daireleri, okulları, çöp konteynerlerini, sosyal tesisleri ve toplu kullanım alanlarını periyodik olarak dezenfekte etmeye devam edecekleri bilgisini verdi.

“Bu mücadeleyi birlikte vererek başaracağız”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı koronavirüsle mücadeleyi tüm imkanları kullanarak yaptıklarını ifade ederek: “ Bizler belediye olarak bu salgın sebebiyle önlemlerimizi çok önceden almıştık ve gerekli uygulamaları yapmaya da devam ediyoruz. Bu kapsamda ilçe sınırlarımızda bulunan tüm okulları resmi daireleri, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları alanları, çöp konteynerlerini ve gerekli tüm noktaları dezenfekte ediyoruz. Tüm bu tedbirler vatandaşlarımızın bize destek olmasıyla daha çok işe yarayacaktır çünkü bu virüsü topyekün mücadeleyle yeneceğiz. Bizler önlemlerimizi almaya devam edeceğiz hemşehrilerimiz de zorunlu olmadıkça evlerinde kalarak tehlikeden korunacaklar bu şekilde mücadelemiz başarıya Allah’ın yardımıyla ulaşacaktır. Unutmamak gerekiyor ki alacağımız her tedbir virüslerden daha etkili ve güçlüdür” Dedi.

Son Haberler

SELÇUKLU’DA TEDBİRLERDEN TAVİZ YOK

SELÇUKLU’DA TEDBİRLERDEN TAVİZ YOK

Selçuklu Belediyesi Korona virüs önleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda zabıta ekipleri işletme, market ve Pazar yerlerinde alınan tedbirleri yerinde denetlerken aynı zamanda vatandaşları ve çalışanları uyulması gereken kurallarla
Selçuklu’dan bir örnek işbirliği daha GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA GÜNDE 15 BİN TIBBİ MASKE ÜRETİLİYOR

Selçuklu’dan bir örnek işbirliği daha GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA GÜNDE 15 BİN TIBBİ MASKE ÜRETİLİYOR

Koronavirüs mücadelesi kapsamında örnek bir çalışma da Selçuklu’dan. Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Öztekinler Meslek Lisesi işbirliğinde gönüllülük esasıyla günde 15 bin tıbbi maske üretiliyor. Konya Valisi Cüneyit Or
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “BERAT KANDİLİ TÜM SIKINTILARDAN BERAAT EDECEĞİMİZ GÜNLERE VESİLE OLSUN”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “BERAT KANDİLİ TÜM SIKINTILARDAN BERAAT EDECEĞİMİZ GÜNLERE VESİLE OLSUN”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.