SELÇUKLU’DA PAZAR YERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Selçuklu Belediyesi koronavirüs tedbir çalışmalarını özellikle toplu kullanım alanlarında titizlikle uygulamaya devam ediyor. Selçuklu’daki semt pazarları belediye ekiplerince pazar kurulmadan bir gün önce özel solüsyonlarla dezenfekte ediliyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında ilçe genelinde yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdüren  Selçuklu Belediyesi özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu kullanım alanlarındaki çalışmalarını ayrı bir titizlikle yapıyor. Semt pazarlarının kurulumundan bir gün önce alana intikal eden Selçuklu Belediyesi dezenfekte ekipleri Pazar yerlerini önce yıkıyor ardından özel solüsyonla virüslere karşı ilaçlıyor. Son olarak Pazar yerleri dezenfekte çalışmasında Seyh Şamil Mahallesi Binkonut Kapalı Pazar Yeri dezenfekte edildi.

Selçuklu Belediyesi yetkilileri konuyla ilgili olarak  salgın sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek için koronavirüs mücadelesi kapsamında resmi daireleri, okulları, çöp konteynerlerini, sosyal tesisleri ve toplu kullanım alanlarını periyodik olarak dezenfekte etmeye devam edecekleri bilgisini verdi.

“Bu mücadeleyi birlikte vererek başaracağız”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı koronavirüsle mücadeleyi tüm imkanları kullanarak yaptıklarını ifade ederek: “ Bizler belediye olarak bu salgın sebebiyle önlemlerimizi çok önceden almıştık ve gerekli uygulamaları yapmaya da devam ediyoruz. Bu kapsamda ilçe sınırlarımızda bulunan tüm okulları resmi daireleri, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları alanları, çöp konteynerlerini ve gerekli tüm noktaları dezenfekte ediyoruz. Tüm bu tedbirler vatandaşlarımızın bize destek olmasıyla daha çok işe yarayacaktır çünkü bu virüsü topyekün mücadeleyle yeneceğiz. Bizler önlemlerimizi almaya devam edeceğiz hemşehrilerimiz de zorunlu olmadıkça evlerinde kalarak tehlikeden korunacaklar bu şekilde mücadelemiz başarıya Allah’ın yardımıyla ulaşacaktır. Unutmamak gerekiyor ki alacağımız her tedbir virüslerden daha etkili ve güçlüdür” Dedi.

Son Haberler

Başkan Pekyatırmacı Belediye çalışanlarıyla bayramlaştı

Başkan Pekyatırmacı Belediye çalışanlarıyla bayramlaştı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayram sonrası ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı.
SELÇUKLU BELEDİYESİ SORUNSUZ BİR BAYRAM İÇİN GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDI

SELÇUKLU BELEDİYESİ SORUNSUZ BİR BAYRAM İÇİN GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan bayramı kutlama mesajında :“Tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyor bu günleri atlatıp yüz yüze hasbihal edeceğimiz günleri Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Selçukl
SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN COVİD 19 SALGINI SÜRESİNCE ÖZVERİYLE ÇALIŞAN KURUMLARA TEŞEKKÜR PAKETİ

SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN COVİD 19 SALGINI SÜRESİNCE ÖZVERİYLE ÇALIŞAN KURUMLARA TEŞEKKÜR PAKETİ

Selçuklu Belediyesi Covid 19 salgınında gösterdikleri özverili çalışmaları dolayısıyla Selçuklu'daki tüm sağlık çalışanları, jandarma,emniyet,vefa destek grubu ve kaymakamlık çalışanlarına teşekkür için bir hediye paketi gönderdi. Ayrıca Selçuklu Belediy