SELÇUKLU’DA KORONAVİRÜSLE MÜCADELE MESAİSİ “TEDBİR VİRÜSTEN GÜÇLÜDÜR” SLOGANIYLA DEVAM EDİYOR

Selçuklu Belediyesi Koronavirüse karşı tedbir çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda okullar, belediyeye ait tesisler, toplu kullanım alanları aralıksız olarak dezenfekte ediliyor.

Tüm ülkede alınan tedbirler kapsamında devam eden önlem çalışmalarına Selçuklu Belediyesi de aralıksız devam ediyor. Selçuklu Belediyesi de salgın hastalıkların ortaya çıkışıyla birlikte salgının yayılması önlemleri kapsamında geçtiğimiz hafta okulların tatil edilmesiyle birlikte ilçe genelindeki tüm okullarda dezenfeksiyon çalışması başlatmıştı.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde Selçuklu Belediyesi ekipleri şu ana kadar  90 okul, Konya Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma Merkezi, Numune Hastanesi, Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü, Selçuklu Kaymakamlığı,Selçuklu Nüfus Müdürlüğü, Selçuklu İlçe Tarım Müdürlüğü,Selçuklu Belediyesi,Şehit Muharrem Samur Spor Salonu’nun aralarında bulunduğu 9 resmi kurumun dezenfekte çalışmasını tamamladı. Ekipler Selçuklu Belediyesi bünyesindeki sosyal tesisler, Adliye Lojmanları, karakollar, Selçuklu Belediyesi Uluslar arası Spor Salonu gibi resmi kurumların yanı sıra 77 okulun dezenfekte çalışmasını program dahilinde tamamlayacak.

Belediye yetkilileri konuyla ilgili olarak ; vatandaşların toplu hizmet aldıkları hemen her ortamda belli dönemlerde rutin olarak dezenfeksiyon işleminin yapıldığını , son olarak ortaya çıkan salgın hastalıkla birlikte söz konusu çalışmaların  daha da sıklaştırılarak genişletildiği bilgisini verdi. Yetkililer ayrıca vatandaşların bireysel olarak alacakları önlemlerin de çok önemli olduğunu ifade etti. 

Son Haberler

Başkan Pekyatırmacı Belediye çalışanlarıyla bayramlaştı

Başkan Pekyatırmacı Belediye çalışanlarıyla bayramlaştı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayram sonrası ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı.
SELÇUKLU BELEDİYESİ SORUNSUZ BİR BAYRAM İÇİN GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDI

SELÇUKLU BELEDİYESİ SORUNSUZ BİR BAYRAM İÇİN GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan bayramı kutlama mesajında :“Tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyor bu günleri atlatıp yüz yüze hasbihal edeceğimiz günleri Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Selçukl
SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN COVİD 19 SALGINI SÜRESİNCE ÖZVERİYLE ÇALIŞAN KURUMLARA TEŞEKKÜR PAKETİ

SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN COVİD 19 SALGINI SÜRESİNCE ÖZVERİYLE ÇALIŞAN KURUMLARA TEŞEKKÜR PAKETİ

Selçuklu Belediyesi Covid 19 salgınında gösterdikleri özverili çalışmaları dolayısıyla Selçuklu'daki tüm sağlık çalışanları, jandarma,emniyet,vefa destek grubu ve kaymakamlık çalışanlarına teşekkür için bir hediye paketi gönderdi. Ayrıca Selçuklu Belediy