BAŞKAN PEKYATIRMACI 2020 YILINI ÇALIŞANLARI ZİYARET EDEREK KARŞILADI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 2020’nin ilk saatlerini görevi başında olan kamu görevlilerini ve 2020’nin ilk bebeğini ziyaret ederek karşıladı.

Konya 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nü ve Nöbetçi Emniyet Ekiplerini ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta,AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ile Selçuklu Belediye Başkan Yardımcıları eşlik etti. Başkan Pekyatırmacı Selçuklu’nun huzuru ve güveni için ailelerinden uzak bir gece geçiren çalışanlarla hasbihal ederek fedakar çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

112 Acil Çağrı Merkezinde çalışanlarla hasbihal eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı çağrı merkezi telsizinden tüm çalışanlara kolaylıklar diledi.

Buradaki ziyaretin ardından Ankara ve Aksaray Yolunda görev yapan emniyet birimleri de görevleri başında ziyaret edildi.

     Başkan Pekyatırmacı 2020’nin ilk bebeğine “Hoşgeldin” dedi

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Konya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Koç ile birlikte 2020’nin ilk saatlerinde Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde dünyaya gözlerini açan kız bebeği  ziyaret etti. Mehmet ve Melike  Sarıbacak çiftinin 4. aynı zamanda 2020’nin de ilk bebeği olan bebeğe ailesine ve vatanına hayırlı evlat  olmasını dileyerek hediyesini takdim etti.

Her fırsatta hemşehrilerinin yanında olmaya özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Pekyatırmacı: “ 2020 yılının ilk bebeğinin dünyaya gözlerini açmasına şahit olduk ve hediyesini takdim ettik ve bebeğimizi burada karşılamış olduk. 2019 yılı ülkemiz için Konyamız için güzel gelişmelerin olduğu bir yıl oldu inşallah 2020 yılında da hem ülkemizde hem de şehrimizde güzel gelişmelerin olması için biz de gayret ediyoruz, dua ediyoruz. Bu esnada 2020 yılının ilk dakikalarında hem 112 Acil Harekat Merkezimizde hem Ankara Yolunda ve Aksaray Yolunda görev yapan emniyet birimlerimizi ziyaret ederek kolaylıklar diledik. Ziyaretimizde son durakta Dr.Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve ÇocukHastanemizde yeni doğan bebeğimiz oldu. Ben yeni doğan bebeğimize hayırlı ömürler, ailesine, vatana ve millete hayırlı evlat olmasını diliyorum

Daha sonra söz alan Konya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Koç da: “2020 yılının ilk bebeği cinsiyeti kız olarak ve  sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Dr.Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin modern imkanlarında bebeğimizin normal doğumla sağlıklı olarak doğması hepimizi memnun etti. Allah bebeğimize hayırlı ömürler versin.” dedi.

Son Haberler

SELÇUKLU’DAN COVİD 19 VİRÜSÜNÜN YAYILIMINI ENGELLEMEK İÇİN YENİ BİR TEDBİR DAHA

SELÇUKLU’DAN COVİD 19 VİRÜSÜNÜN YAYILIMINI ENGELLEMEK İÇİN YENİ BİR TEDBİR DAHA

Selçuklu Belediyesi Covid 19 virüs tedbirlerini genişletmeye devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda ilçe genelindeki kamu kurumlarına tek kullanımlık maske, eldiven ile diğer kişisel hijyen malzeme atıkları
SELÇUKLU’DA TEDBİRLERDEN TAVİZ YOK

SELÇUKLU’DA TEDBİRLERDEN TAVİZ YOK

Selçuklu Belediyesi Korona virüs önleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda zabıta ekipleri işletme, market ve Pazar yerlerinde alınan tedbirleri yerinde denetlerken aynı zamanda vatandaşları ve çalışanları uyulması gereken kurallarla
Selçuklu’dan bir örnek işbirliği daha GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA GÜNDE 15 BİN TIBBİ MASKE ÜRETİLİYOR

Selçuklu’dan bir örnek işbirliği daha GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA GÜNDE 15 BİN TIBBİ MASKE ÜRETİLİYOR

Koronavirüs mücadelesi kapsamında örnek bir çalışma da Selçuklu’dan. Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Öztekinler Meslek Lisesi işbirliğinde gönüllülük esasıyla günde 15 bin tıbbi maske üretiliyor. Konya Valisi Cüneyit Or