SOBE'NİN RESMİ AÇILIŞINI EMİNE ERDOĞAN YAPTI

 

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Türkiye’nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan tarafından yapıldı.
 
Emine Erdoğan'ın Konya programı kapsamında yine Selçuklu Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yazır Mahallesi'nde hizmete açılan "İlk Adım Ebe Gebe Okulu" nun tanıtım programına katıldı. 
 
Çeşitli program ve ziyaretler için Konya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nin (SOBE) resmi açılışını gerçekleştirdi.  
SOBE'nin açılışa Emine Erdoğan'ın yanı sıra, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Leyla Şahin Usta,Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Ak Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, SOBE Vakıf Başkanı Mustafa Ak, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'nın yanı sıra çok sayıda protokol üyesi, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.  
 
Kurdele kesiminin ardından Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet SOBE'de incelemelerde bulundu. SOBE'de eğitim alan çocuklar ve aileleriyle de görüşen Emine Erdoğan, çocuklarla yakından ilgilendi.   
 
ERDOĞAN, "SOBE, SELÇUKLU BELEDİYESİ'NİN ÖRNEK ÇALIŞMASI" 
Emine Erdoğan açılışın ardından  yaptığı açıklamada," Görüyoruz ki otizmli çocuklar diğer çocuklarla ne kadar çok bir araya gelirse, alınan eğitimin başarısı o kadar artıyor. Otizmli bireylerin ayrıştırılmaya değil, bütünleştirilmeye ihtiyacı var! Otizme tam olarak neyin sebep olduğu bilinmiyor ama yapılan çalışmalar, doğru beslenmenin otizmin belirtilerini hafiflettiğini gösteriyor. Bize düşen, çocuklarımızın sıkıntılarını hafifletmek için yeni programlar geliştirmek ve bunlara her ailenin ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu noktada Selçuklu Belediyemizin örnek çalışması SOBE, sayılarının artması gereken bir numunedir. Emek verenleri kutluyorum." dedi.
 
ERDOĞAN "İLK ADIM EBE GEBE OKULU" NUN TANITIM PROGRAMINA KATILDI  
Emine Erdoğan açılışın ardından Selçuklu Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Yazır Mahallesi'nde hizmete sunulan "İlk Adım Ebe Gebe Okulu" tanıtım programına katıldı. 
Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Kimse sezeryan ameliyatının verdiği zararlardan bahsetmiyor. Batıdaki doğal doğuma dönüş eğilimini konuşan yok. Şuan en acil ihtiyacımız doğal doğumla ilgili olan korku algısının değiştirilmesidir. Bu noktada ebe gebe okulunun büyük bir hizmete vesile olacağına inanıyorum." dedi. Erdoğan şunları aktardı: "Doğum eğiliminin yeniden kazandırılmasında ve ebelerin yetişmesinde bu okulumuz önemli rol oynayacak. Anne adaylarını doğal doğumla barıştıracaktır." dedi.

Son Haberler

SELÇUKLU’DA NORMALLEŞME BAŞLADI

SELÇUKLU’DA NORMALLEŞME BAŞLADI

Hükümetin aldığı normalleşme süreci kapsamında Selçuklu’da parklar ve gençlik merkezleri yeniden faaliyete başladı.
SELÇUKLU BELEDİYESİ KATI ATIK ARAÇ ENVANTERİNİ GÜÇLENDİRDİ

SELÇUKLU BELEDİYESİ KATI ATIK ARAÇ ENVANTERİNİ GÜÇLENDİRDİ

Selçuklu Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen iki adet katı atık toplama aracını düzenlediği törenle hizmete başlattı.
Selçuklu’da Camiler Cumaya hazırlanıyor

Selçuklu’da Camiler Cumaya hazırlanıyor

Selçuklu Belediyesi ekipleri Selçuklu ilçe genelinde Cuma namazı kılınacak camilerin avlularında temizlik çalışmaları yapıyor