SELÇUKLU BELEDİYE MECLİSİ'NDEN BARIŞ PINARI HAREKÂTI'NA TAM DESTEK

Selçuklu Belediye Meclisi, özel gündem çağrısıyla olağanüstü toplanarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatına yayınladığı bildiri ile tam destek verdi.

Selçuklu Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtına destek olmak, Türk Milleti olarak milli birlik ve beraberlik duruşumuzu güçlendirmek amacıyla özel gündem çağrısıyla toplandı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı başkanlığında özel gündem çağrısıyla toplanan meclis üyeleri, kahraman ordumuza destek verdi.

Belediye meclis salonunda meclis üyelerinin tamamının katılımıyla gerçekleşen özel gündem toplantısında hazırlanan bildiri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından okunarak meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Bildirinin okunmasının ardından Suriye’de görev yapan kahraman ordumuzun muzafferiyeti için dua edildi.

 "Devletimizin ve kahraman ordumuzun daima yanındayız"

Kahraman ordumuzun sınırlarımızın ötesinde çok önemli bir harekatı icra ettiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, " Bu harekata karşı hem ülke içersinde hem de ülke dışında Türkiye'mizin bütünlüğünü bozmak için bir takım bölücü faaliyetler yürütülüyor.  Bizim de hem ülke olarak hem de millet olarak bir ve beraber olduğumuzu ülkemizin istiklali, istikbali, güvenliği ve bölgemizdeki istikrar için tek vücut olduğumuzu her zaman ifade etmemiz gerekiyor. Bu anlamda Selçuklu Belediye Meclisi üyesi olan AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti  olarak üç partimizin teklifiyle bir bildiri hazırlandı. Bu bildiriyi okuyacağım ve  oylamasını hep birlikte yapacağız. Ben hür üç partimize,temsilcilerine ve grup başkanlarına bu bildiriyi ortak hazırladıkları ve meclise sundukları için teşekkür ediyorum" dedi.

"Bildiri ile kahraman ordumuza desteğimizi ifade etmiş olduk"

"Biz her zaman milletimizin devletimizin, kahraman ordumuzun yanındayız" diyen Başkan Pekyatırmacı,"  Her zaman biriz ve beraberiz. Bu ülkeyi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bölgemizde bir istikrar unsuru oluşturmaya hiçbir kimsenin gücü yetmeyecek. Sınırlarımızın ötesinde de olsa ülkemizi, devletimizi ve milletimizi tehdit eden bir unsur varsa bunu yok etmek için her zaman gücümüz vardır, her zaman muktediriz. Bu konuda hiç kimsenin endişesi olmasın. Devletimizin milletimizin gücü her türlü zorluğun üstesinden gelmeye yeter. Meclisimize katılım sağladığınız için ayrı ayrı herkese teşekkür ediyorum. Olağan üstü meclis toplantımızda çok yüksek bir katılımla Selçuklu Belediye Meclisi temsil edilmiş oldu. Bu bildiriyle birlikte kahraman ordumuza, kahraman Mehmetçiğimize bu desteğimizi ifade etmiş olduk.Ayrıca birlik ve beraberliğimizi yeniden vurgulamış olduk. Harekat öncesinde ve sonrasında, sınırlarımızın bulunduğu bölgelerde kahraman ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler ve acil şifalar diliyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde bu harekat amacına ulaşarak başarılı bir şekilde sonuçlanır. Ülkemiz için, bölgemiz için istikrar için gerekli olan sonuçlar elde edilmiş olur” " şeklinde konuştu.

Son Haberler

SELÇUKLU’DA OKULLAR EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

SELÇUKLU’DA OKULLAR EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

Selçuklu Belediyesi 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak olan ilkokul birinci ve okul öncesi sınıflar için seferber oldu. Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri eğitim yapacak olan ilçe genelindeki okullarda ilaçlama ve
SELÇUKLU’DA VİRÜSLE MÜCADELEDE REHAVETE YER YOK

SELÇUKLU’DA VİRÜSLE MÜCADELEDE REHAVETE YER YOK

Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ilçede maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı.
BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN KIZILAY TIRINA ZİYARET

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN KIZILAY TIRINA ZİYARET

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı Kızılay Mobil Kan Merkezini ziyaret etti. Başkan Pekyatırmacı Suriye’de Kızılay’a düzenlenen alçak saldırıyı da kınadı.