“HAYAL DÜNYASI ODASI” PROJESİ HAYAT BULDU

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında tamamlanan“Okulda Oyunla Terapim” projesi bünyesindeki Hayal Dünyası Odası’nın açılışı yapıldı.

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında tamamlanan  bir proje daha hayata geçti. Çeşitli olumsuzluklar sebebiyle oyun oynayamayan çocuklar oyun terapi odası projesi sayesinde arkadaşlarıyla daha kolay iletişim kurabilecek. Selçuk Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de paydaşı olduğu projenin uygulama odası Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda açıldı.

Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda gerçekleşen açılış törenine Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, AK Parti Selçuklu İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Akademisyenler SEDEP Koordinatörleri ve öğretmenler katıldı.

Proje hazırlayıcısı olan Dr. Cengiz Çelik’in proje ile ilgili kısa sunumu sonrasında konuşan Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar belediye olarak bu tür projelere her zaman desteklediklerini ifade ederek: “ Bu yıl Proje Destek Programımızın dördüncüsünü yapıyoruz ve bu süre zarfında birçok projeye destek verdik bundan sonra da toplumumuza faydalı projelere aynı şekilde destek vermeye devam edeceğiz. Ben bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de : “ Bu projede hem belediyemizi hem üniversitemizi hem de Milli Eğitim Müdürlüğümüzü bir arada iç içe görmek bizleri ayrıca memnun etti ve bu işbirliğini de örnek bir noktaya taşıdı. Öğretmenlerimiz, okullarımız bir şey istediklerinde bizler buradayız sonuç itibariyle hepimizin çalışması şehrimizin, çocuklarımızın ve ülkemizin kazanması içindir. Ben de emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından “Oyun Terapi Odası” açılışı yapıldı. Daha sonrasında protokol üyeleri okul bünyesinde bulunan atölyeleri ve etkinlik sınıflarını ziyaret etti.

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI;“SELÇUKLU SORUNSUZ BİR KIŞ GEÇİRİYOR”

BAŞKAN PEKYATIRMACI;“SELÇUKLU SORUNSUZ BİR KIŞ GEÇİRİYOR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cuma Buluşmaları kapsamında Sancak Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Cuma namazını T.E.K. Muradiye Camii’nde kılan Başkan Pekyatırmacı namaz sonrasında vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
SELÇUKLU BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİNE  TEKSTİL ATIK KUMBARASIYLA DA KATKI SAĞLAYACAK

SELÇUKLU BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİNE TEKSTİL ATIK KUMBARASIYLA DA KATKI SAĞLAYACAK

Selçuklu Belediyesi sıfır atık projesine katkı sağlamak amacıyla ilçenin farklı noktalarına 10 adet eski ve kullanılmayan giysilerin bırakılabileceği “Tekstil Atık Kumbaraları” yerleştirdi.
SELÇUKLU BELEDİYESİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİ’NDEN TAM NOT ALDI

SELÇUKLU BELEDİYESİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİ’NDEN TAM NOT ALDI

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından, Ankara Ticaret Odası Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen 'Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi' ne katılan Selçuklu Belediyesi akıllı şehir tanıtım standı ile fuara damga vurdu.