Selçuklu'da Çevreci Ödül Töreni TOHUMDAN FİDANA YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Selçuklu Belediyesi proje destek programı kapsamında Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği işbirliği ile düzenlenen "Minik Ellerde Büyük İşler Tohumdan Fidana" projesinde ödüller sahiplerini buldu.

Selçuklu Belediyesi ve Konya Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği işbirliğinde Orman Bölge Müdürlüğü ve Selçuklu İlçe Müdürlüğüdestekleri ile insan ve çevreye duyarlı bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla yapılan " Minik Ellerde Büyük İşler Tohumdan Fidana" projesinin 3. yıl ödül töreni düzenlendi. 

Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen ödül törenine Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Çakar ve Mehmet İnançlı'nın yanı sıra Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği Başkanı (AKÇED) Mehmet Teker, ÇEKUD İl Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Muhammed Ali Demirhan, İrfan Der Başkan Yardımcısı İsmail Tosun, Orman İşletme Müdürü Mehmet Mustafa Dağdelen, Konya Orman Fidanlık Müdürü Alparslan Ünsal, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

"Önemli bir farkındalık oluşturduk"

Selçuklu Belediyesi'nin desteği ile gerçekleştirilen Tohumdan Fidana Projesi'nin 3. yıl ödül törenini gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği Başkanı (AKÇED) Mehmet Teker gösterilen yoğun ilgileye teşekkür etti. Teker,"Kasım ayında tohumlarımızı, toprak ve saksılarımızı dağıttığımızda bu kadar büyük bir coşku olacağını tahmin etmiyorduk. Gelen fotoğraflardan da gördüğümüz gibi çocuklarımız bu işe aşkla, şevkle sarıldılar. Tüm çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizim tek bir amacımız var. Peygamber Efendimiz (S.A.V) "Elinizde bir fidan varsa, kıyamet koptuğu an dahi olsa onu muhakkak dikin" diye bize tavsiye ve emri var. Biz bunun peşinde koşuyoruz. Amacımız bu farkındalığını oluşturmaktı ve onu başardık. Projenin 3 yıldır başarı ile sürdürülmesinde emekleri olan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 "Projeye 67 okuldan 13 bin öğrenci katıldı"

ÇEKUD İl Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Muhammed Ali Demirhan da proje ile ilgili bilgiler paylaştı. ÇEKUD Derneği olarak 8 ilde birçok sosyal sorumluluk projesini sürdürdüklerini ifade eden Demirhan,"Tohumdan Fidana Projemize katkı sağlayan başta Selçuklu Belediyesi olmak üzere Orman Bölge Müdürlüğü, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Projemiz 7 ay önce başlayanuzun soluklu bir proje ve 67 okulumuzdan 13 bin civarında çocuğumuz bu projemize katıldı. Fidanları özenle okullarında ve evlerinde büyüttüler.Tüm çocuklarımızın yanı sıra ailelerin ve öğretmenlerimizin ellerine sağlık" dedi.

Konuşmaların ardından Tohumdan Fidana yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül ve sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi. Yarışmada birinci olan öğrenciler fotoğraf makinesi, ikinciler tablet, üçüncüler de bisiklet ile ödüllendirildi.

Tohum Günlüğü kategorisinde dereceye giren öğrenciler ve okulları şu isimler oluştu;

1. Zeynep Esra Köse:Özel Türmak İlkokulu,

2. Ahmet Mert Eker:Şehit İbrahim Betim İlkokulu

3. Simav Günday:Özel Esentepe İlkokulu

Fidan Yarışması kategorisinde dereceye giren öğrenci ve okullar şu isimlerden oluştu;

1. Sümeyye Çalışkan : İhsaniye İlkokulu

2. Hatice Ebrar Gökgöz : Fethiye Onsun İlkokulu

3. Elif Naz Yılmaz :İsabet Okulları

Son Haberler

SELÇUKLU’DA NORMALLEŞME BAŞLADI

SELÇUKLU’DA NORMALLEŞME BAŞLADI

Hükümetin aldığı normalleşme süreci kapsamında Selçuklu’da parklar ve gençlik merkezleri yeniden faaliyete başladı.
SELÇUKLU BELEDİYESİ KATI ATIK ARAÇ ENVANTERİNİ GÜÇLENDİRDİ

SELÇUKLU BELEDİYESİ KATI ATIK ARAÇ ENVANTERİNİ GÜÇLENDİRDİ

Selçuklu Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen iki adet katı atık toplama aracını düzenlediği törenle hizmete başlattı.
Selçuklu’da Camiler Cumaya hazırlanıyor

Selçuklu’da Camiler Cumaya hazırlanıyor

Selçuklu Belediyesi ekipleri Selçuklu ilçe genelinde Cuma namazı kılınacak camilerin avlularında temizlik çalışmaları yapıyor