ÇOÇUKLAR KARNE ŞENLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

Selçuklu Belediyesi tarafından Kelebekler Vadisi Parkında düzenlenen karne şenliğinde bir araya gelen çocuklar tatilin tadını doyasıya eğlenerek çıkardılar.

Bir eğitim öğretim dönemini daha başarı ile tamamlayan öğrenciler için Kelebekler Vadisi Parkında düzenlenen karne şenliğinde buluşan çocuklar 2 gün boyunca doyasıya eğlendiler. Hafta sonu aileleriyle birlikte Kelebekler Vadisi Parkına gelen çocuklar hem çeşitli oyun parkurlarında gönüllerince eğlendiler hem de sevimli karakterlerin yer aldığı gösterilerde etkinliklere katıldılar.

Yaş gurubuna göre belirlenen oyun parkurlarında ana sınıfından ortaokula kadar öğrenim gören tüm çocuklar arkadaşlarıyla birlikte neşeli dakikalar geçirdiler. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini daha geride bırakan çocuklar bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden attıkları yaz tatiline mutlu bir başlangıç yaptılar.  Şenlik kapsamında, çocukların televizyonlardan severek izledikleri Niloya ve Harika Kanatların da sahne aldığı etkinliklerde yarışmalara katılan çocuklar çeşitli ödüller kazanma fırsatı da buldular. Karne sevincini 2 gün boyunca doyasıya yaşayan öğrenciler kendilerini, palyaço ve illüzyon gösterileri ile büyülü dünyanın içinde buldular. Birbirinden ilginç zıp zıp ünitesi, şut kalesi, kaydırak, engelli parkur, top havuzu, şişme basket potası gibi onlarca oyun grubunun içinde arkadaşları ile birlikte gönüllerince eğlenen öğrenciler sevimli karakter ile de bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.  Etkinliklerin vazgeçilmezi olan yarışmalar kapsamında ise öğrenciler yumurta taşıma, sandalye kapmaca, halat çekme, çuval ve koşu yarışmaları ile yaz tatiline mutlu bir başlangıç yaptılar.

Kelebekler Vadisi Parkında bulunan Macera Kulesi de etkinlik için alana gelen çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü. Etkinlik kapsamında çocuklara pamuk şekeri, geleneksel Osmanlı macunu ikram edildi.  Yüzlerine yaptırdıkları renkli boyalarla sevimli karakterlere dönüşen çocuklar, kendileri için düzenlenen bu özel günlerinde doyasıya eğlendiler.

Çocukları için düzenlenen karne şenliğine katılan ailelerde Kelebekler Vadisinde piknik yapma imkanı buldular. Çocuklarıyla birlikte eğlenceli saatler geçiren aileler,  karne şenliğinin geleneksel olarak her yıl düzenlenmesinden dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya teşekkür ettiler. 

Son Haberler

GEVALE KALESİ TARİHE IŞIK TUTUYOR

GEVALE KALESİ TARİHE IŞIK TUTUYOR

Selçuklunun yanı sıra birçok tarihi döneme şahitlik eden Gevale Kalesinde 2012 yılında başlatılan arkeolojik kazı çalışmaları NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve kazı ekibi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çaycı’nın öncülüğündebin 700 metre rakımlı tepede devam
SIFIR ATIK PROJESİNDE HEDEF YÜZDE YÜZ BAŞARI

SIFIR ATIK PROJESİNDE HEDEF YÜZDE YÜZ BAŞARI

Selçuklu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan 'Sıfır Atık Projesi” ile doğal kaynakların korunması ve israfın önlenmesi yönünde yapılan çalışmalarla örnek projeler yürütüyor.
BAŞKAN PEKYATIRMACI;

BAŞKAN PEKYATIRMACI;"HEMŞEHRİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ İÇİN ÇALIŞAN MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKKÜR EDİYORUM"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayram sonrası ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı. Belediyeciliğin sürekli yeni işler ve hizmetler üretmeyi gerektirdiğini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, hedeflerinin hemşehri memnuniyetini