KONYA'NIN EN RENKLİ BAHÇESİ BAYRAMDA KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇIYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından Kelebekler Vadisi Parkı’na kazandırılan “Selçuklu Çiçek Bahçesi” 19 tür,55 çeşit ve 500 bin çiçek ile bayramın ikinci gününden itibaren ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Konya'nın en büyük şehir parklarından olan Kelebekler Vadisi Parkı'na kazandırılan ve geçtiğimiz yıllarda  yoğun ilgi gören Selçuklu Çiçek Bahçesi bu yılda ziyaretçilerin ve fotoğraf tutkunlarının favori mekanı olacak. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayramın 2. günü ziyaretçilerine kapılarını açacak olan çiçek bahçesini ziyaret ederek çalışmalardaki son durumu yerinde inceledi. 

İçerisinde yer alan 19 tür, 55 çeşit ve 500 bin bitki ile Bahçenin yaz dönemi için görsel bir şölene hazırlandığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı," Ülkemizde bu kadar çiçek ve bu kadar farklı türün bir arada bulunduğu konseptte hazırlanan başka bir ziyaret alanı  bulunmuyor. Her yıl yenilikler yaptığımız çiçek bahçesini petunyadan, sardunyaya, Hüsnü Yusuf'tan, kadifeye binlerce mevsimlik çiçekle donattık.Ayrıca birçok farklı motiflerle de zenginleştirdiğimiz bahçemizde hemşehrilerimiz ve fotoğraf sanatçıları için çok önemli bir görsel alan oluşturduk. Yazı karşıladığımız şu günlerde bahçemizi bayramda ziyarete açmak için ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yaz döneminde Konya dışından, hatta yurt dışından gelenlerle birlikte yoğun bir ziyaretçi trafiğine şahit olduk. İnşallah bu yıl da burada binlerce renk cümbüşünün yer aldığı iyi bir mekan oluşturduk. Kelebekler Vadisi Parkımız Tropikal Kelebek Bahçesinin yanı sıra Çiçek Bahçesi ile de görülmeye değer bir alan  haline geldi.  Tüm ziyaretçilerimizi bu renk cümbüşünü görmeleri için bayramın 2. gününden itibaren çiçek bahçemize bekliyoruz" dedi.  

Görsel Şölen Sunuyor

Kelebekler Vadisi Parkı’nda yer alan“Selçuklu Çiçek Bahçesi” 10 bin m² alanda yer alıyor. Konya’da ve Türkiye’de ilk kez bu kapsamda yapılan bahçe özel peyzaj alanı ile dikkat çekiyor. Tavus Kuşu, Selçuklu Motifinden Takılar, süs havuzları, yürüyüş yolları, seyir tepesi, çocuk oyun alanları ve hatıra köşesi gibi farklı türlerde konseptin yer aldığı park rengarenk binlerce çiçek ve bitki türü ile fotoğraf tutkunları ve düğün fotoğrafçıları için görsel şölen sunuyor.

Selçuklu Çiçek Bahçesi, Ramazan Bayramının ikinci gününden itibaren Pazartesi günü dışında haftanın 6 günü 12.00 ve 20.00 saatleri arasında ziyarete açık.

 

Son Haberler

SELÇUKLU’DA DOĞAL AFETLERE KARŞI HAZIRLIK EĞİTİMİ

SELÇUKLU’DA DOĞAL AFETLERE KARŞI HAZIRLIK EĞİTİMİ

Selçuklu Belediyesi tarafından doğal afet ve acil durumlarda tahliye ve kurtarma faaliyetlerini hazır hale getirmek amacıyla kurum içi eğitim faaliyetleri devam ediyor. Yıl içinde periyodik aralıklarla düzenlenen eğitim seminerleri ile alınacak tedbirler
SEDEP SİLLE TABİAT OKULU TAM NOT ALDI

SEDEP SİLLE TABİAT OKULU TAM NOT ALDI

Türkiye’nin örnek eğitim programlarından biri olan SEDEP, eğitime yeni markalarla değer katmaya devam ediyor. SEDEP kapsamında faaliyete gösteren Sille Tabiat Okulu Konya protokolünü ağırladı. Sille Tabiat Okulu protokol tarafından tam not aldı.
Başkan Pekyatırmacı: “PROJELERİMİZLE ENGELSİZ BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ”

Başkan Pekyatırmacı: “PROJELERİMİZLE ENGELSİZ BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Selçuklu Belediyesi’nin engelli dostu bir belediye olduğu vurgusunu yapan Başkan Pekyatırmacı; “Engelliler için engellerin kaldırıldığı, hiçbir şey