KONYA'NIN EN RENKLİ BAHÇESİ BAYRAMDA KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇIYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından Kelebekler Vadisi Parkı’na kazandırılan “Selçuklu Çiçek Bahçesi” 19 tür,55 çeşit ve 500 bin çiçek ile bayramın ikinci gününden itibaren ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Konya'nın en büyük şehir parklarından olan Kelebekler Vadisi Parkı'na kazandırılan ve geçtiğimiz yıllarda  yoğun ilgi gören Selçuklu Çiçek Bahçesi bu yılda ziyaretçilerin ve fotoğraf tutkunlarının favori mekanı olacak. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayramın 2. günü ziyaretçilerine kapılarını açacak olan çiçek bahçesini ziyaret ederek çalışmalardaki son durumu yerinde inceledi. 

İçerisinde yer alan 19 tür, 55 çeşit ve 500 bin bitki ile Bahçenin yaz dönemi için görsel bir şölene hazırlandığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı," Ülkemizde bu kadar çiçek ve bu kadar farklı türün bir arada bulunduğu konseptte hazırlanan başka bir ziyaret alanı  bulunmuyor. Her yıl yenilikler yaptığımız çiçek bahçesini petunyadan, sardunyaya, Hüsnü Yusuf'tan, kadifeye binlerce mevsimlik çiçekle donattık.Ayrıca birçok farklı motiflerle de zenginleştirdiğimiz bahçemizde hemşehrilerimiz ve fotoğraf sanatçıları için çok önemli bir görsel alan oluşturduk. Yazı karşıladığımız şu günlerde bahçemizi bayramda ziyarete açmak için ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yaz döneminde Konya dışından, hatta yurt dışından gelenlerle birlikte yoğun bir ziyaretçi trafiğine şahit olduk. İnşallah bu yıl da burada binlerce renk cümbüşünün yer aldığı iyi bir mekan oluşturduk. Kelebekler Vadisi Parkımız Tropikal Kelebek Bahçesinin yanı sıra Çiçek Bahçesi ile de görülmeye değer bir alan  haline geldi.  Tüm ziyaretçilerimizi bu renk cümbüşünü görmeleri için bayramın 2. gününden itibaren çiçek bahçemize bekliyoruz" dedi.  

Görsel Şölen Sunuyor

Kelebekler Vadisi Parkı’nda yer alan“Selçuklu Çiçek Bahçesi” 10 bin m² alanda yer alıyor. Konya’da ve Türkiye’de ilk kez bu kapsamda yapılan bahçe özel peyzaj alanı ile dikkat çekiyor. Tavus Kuşu, Selçuklu Motifinden Takılar, süs havuzları, yürüyüş yolları, seyir tepesi, çocuk oyun alanları ve hatıra köşesi gibi farklı türlerde konseptin yer aldığı park rengarenk binlerce çiçek ve bitki türü ile fotoğraf tutkunları ve düğün fotoğrafçıları için görsel şölen sunuyor.

Selçuklu Çiçek Bahçesi, Ramazan Bayramının ikinci gününden itibaren Pazartesi günü dışında haftanın 6 günü 12.00 ve 20.00 saatleri arasında ziyarete açık.

 

Son Haberler

GEVALE KALESİ TARİHE IŞIK TUTUYOR

GEVALE KALESİ TARİHE IŞIK TUTUYOR

Selçuklunun yanı sıra birçok tarihi döneme şahitlik eden Gevale Kalesinde 2012 yılında başlatılan arkeolojik kazı çalışmaları NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve kazı ekibi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çaycı’nın öncülüğündebin 700 metre rakımlı tepede devam
SIFIR ATIK PROJESİNDE HEDEF YÜZDE YÜZ BAŞARI

SIFIR ATIK PROJESİNDE HEDEF YÜZDE YÜZ BAŞARI

Selçuklu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan 'Sıfır Atık Projesi” ile doğal kaynakların korunması ve israfın önlenmesi yönünde yapılan çalışmalarla örnek projeler yürütüyor.
BAŞKAN PEKYATIRMACI;

BAŞKAN PEKYATIRMACI;"HEMŞEHRİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ İÇİN ÇALIŞAN MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKKÜR EDİYORUM"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayram sonrası ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı. Belediyeciliğin sürekli yeni işler ve hizmetler üretmeyi gerektirdiğini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, hedeflerinin hemşehri memnuniyetini