ÇANAKKALE “YİĞİTLERE DESTAN GECESİ” İLE ANILACAK

Selçuklu Belediyesi Çanakkale Destanını tarihe altın harflerle yazan ecdadın hatıralarını, Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenecek program ile günümüz kuşağına yansıtacak. Programda dünyaca ünlü hafızların sesinden Kuranı Kerim tilaveti, şiir dinletisi ve tiyatro yer alacak.

Çanakkale destanını ölümsüzleştiren ve eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ile vatan savunmasında fedakârlık gösteren ecdad, “Yiğitlere Destan Gecesi” ile Selçuklu Kongre Merkezinde dualarla, Kuranı Kerim tilaveti ve çeşitli etkinliklere anılacak.

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenecek olan "Yiğitlere Destan Gecesi" ne dünyaca ünlü hafızlardan Abdullah Altun, Anas Bourak Kuranı Kerim tilaveti ile katılırken, İbrahim Sadri kendine has üslubuyla destan şiirlerini seslendirecek, tiyatro gösterisi ile de ecdadın nesiller boyu unutulmayacak destanından bazı kesitler izleyici ile buluşacak.    

Selçuklu Kongre Merkezi'nde ücretsiz olarak sunulacak olan program 18 Mart Pazartesi günü saat 20:00'de gerçekleştirilecek.

Selçuklu'da farklı yüzlerce etkinliğin gerçekleştiği en önemli merkez olan Selçuklu Kongre Merkezi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Yiğitlere Destan Gecesine” tüm Konyalıları davet ederek şunları söyledi; “Selçuklu'da  güzel bir etkinliğe daha imza atıyoruz. Ecdadımızın hayırla ve dualarla yad edileceği “Yiğitler Destan Gecesinde” tarihimizin yakın geçmişinde büyük fedakarlıkların ve vatan savunmasının yaşandığı, tarihin adeta bir dönüm noktası olan dünyanın en önemli destanını yazan yiğitlerimizi rahmetle, minnetle anacağız. Onların hatıralarını yaşatmaya çalışacağız. Bağımsızlık uğruna canı pahasına vatanını koruyan ve bunu tüm dünyaya gösteren ecdadımız “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek bu aziz vatanı bizlere emanet ettiler. Bu mücadelenin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele ruhu bulunmaktadır. Çanakkale bugünün ve geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelinin atıldığı eşsiz bir zaferdir. Bu önemli destan gecesine tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Son Haberler

ÇANAKKALE'NİN YİĞİTLERİ DUA VE ŞİİRLERLE ANILDI

ÇANAKKALE'NİN YİĞİTLERİ DUA VE ŞİİRLERLE ANILDI

Selçuklu Belediyesi'nin Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünde Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlediği "Yiğitlere Destan Gecesi" inde vatan savunmasında gözünü kırpmadan ölüme giden kahramanlar Kuran'ı Kerim, dualar ve şiirlerle anıldı.

"SELÇUKLU'YA DEĞER KATACAK HİZMETLER KAZANDIRDIK"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın da yer aldığı program kapsamında Kent Plaza ve Novada Alışveriş Merkezleri'nde vatandaşlarla buluştu.
 “ÇANAKKALE BUGÜNÜMÜZÜ KURTARAN, BU TOPRAKLARI BİZE EBEDİ VATAN YAPAN ZAFERİN ADIDIR”

“ÇANAKKALE BUGÜNÜMÜZÜ KURTARAN, BU TOPRAKLARI BİZE EBEDİ VATAN YAPAN ZAFERİN ADIDIR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Çanakkale Zaferinin 104. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Çanakkale’de verilen mücadelenin eşsiz bir zafer olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı,“Bugünümüzü kurtaran ve bu toprakları bize ebedi