ÇANAKKALE “YİĞİTLERE DESTAN GECESİ” İLE ANILACAK

Selçuklu Belediyesi Çanakkale Destanını tarihe altın harflerle yazan ecdadın hatıralarını, Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenecek program ile günümüz kuşağına yansıtacak. Programda dünyaca ünlü hafızların sesinden Kuranı Kerim tilaveti, şiir dinletisi ve tiyatro yer alacak.

Çanakkale destanını ölümsüzleştiren ve eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ile vatan savunmasında fedakârlık gösteren ecdad, “Yiğitlere Destan Gecesi” ile Selçuklu Kongre Merkezinde dualarla, Kuranı Kerim tilaveti ve çeşitli etkinliklere anılacak.

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenecek olan "Yiğitlere Destan Gecesi" ne dünyaca ünlü hafızlardan Abdullah Altun, Anas Bourak Kuranı Kerim tilaveti ile katılırken, İbrahim Sadri kendine has üslubuyla destan şiirlerini seslendirecek, tiyatro gösterisi ile de ecdadın nesiller boyu unutulmayacak destanından bazı kesitler izleyici ile buluşacak.    

Selçuklu Kongre Merkezi'nde ücretsiz olarak sunulacak olan program 18 Mart Pazartesi günü saat 20:00'de gerçekleştirilecek.

Selçuklu'da farklı yüzlerce etkinliğin gerçekleştiği en önemli merkez olan Selçuklu Kongre Merkezi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Yiğitlere Destan Gecesine” tüm Konyalıları davet ederek şunları söyledi; “Selçuklu'da  güzel bir etkinliğe daha imza atıyoruz. Ecdadımızın hayırla ve dualarla yad edileceği “Yiğitler Destan Gecesinde” tarihimizin yakın geçmişinde büyük fedakarlıkların ve vatan savunmasının yaşandığı, tarihin adeta bir dönüm noktası olan dünyanın en önemli destanını yazan yiğitlerimizi rahmetle, minnetle anacağız. Onların hatıralarını yaşatmaya çalışacağız. Bağımsızlık uğruna canı pahasına vatanını koruyan ve bunu tüm dünyaya gösteren ecdadımız “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek bu aziz vatanı bizlere emanet ettiler. Bu mücadelenin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele ruhu bulunmaktadır. Çanakkale bugünün ve geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelinin atıldığı eşsiz bir zaferdir. Bu önemli destan gecesine tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Son Haberler

SELÇUKLU’DA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

SELÇUKLU’DA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

Selçuklu Belediyesi, sağlıklı ve temiz bir çevre için ilaçlama çalışmalarına ilçenin tamamında aralıksız olarak başladı.
EMLAK, ÇEVRE TEMİZLİK VE İLAN REKLAM VERGİSİ’NDE SON GÜN 31 MAYIS

EMLAK, ÇEVRE TEMİZLİK VE İLAN REKLAM VERGİSİ’NDE SON GÜN 31 MAYIS

Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergisi’nin ilk taksitleri için ödeme süresi 31 Mayıs Cuma günü sona eriyor.
Başkan Pekyatırmacı: “GENÇLERİMİZ BİZİM İLHAM KAYNAĞIMIZ”

Başkan Pekyatırmacı: “GENÇLERİMİZ BİZİM İLHAM KAYNAĞIMIZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “Şehrimizi yönetirken yeni projelerimize yön verirken gençlerimiz bize ilham kaynağı oluyor." dedi.