BAŞKAN PEKYATIRMACI KONSİAD ÜYESİ İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği  (KONSİAD) Konya Şubesi'ni ziyaret ederek iş adamlarıyla bir araya geldi.

Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği  (KONSİAD) Konya Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırma'cının katılımı ile gerçekleştirildi. KONSİAD Konya Şubesi'nde düzenlenen programda şehrin ekonomik kalkınması ve gelişimine katkı sağlayacak projeler istişare edildi. Ziyarette Başkan Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi  tarafından sürdürülen hizmetlerle ilgili de iş adamlarına bilgi verdi. Programa Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özdemir de katıldı.

"Dünyanın her noktasındaki Konyalı iş adamlarını bir araya getirmek istiyoruz"

Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği 'nin (KONSİAD) 2008 yılında İstanbul'daki Konyalı İş Adamları tarafından kurulduğunu ve yapılanması her geçen gün genişlemeye devam ettiğini ifade eden KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, "KONSİAD her geçen gün gücüne güç katıyor. Antalya şubemizi oluşturduk ve çok yakında Fransa, Çin ve Ankara şubelerimizi de oluşturacağız. İnşallah önümüzdeki sürçte dünyada nerede bir Konyalı varsa bir araya getirmek için, ticari faaliyetlerine katkı sağlamak için elimizden gelen projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yaptığımız iş ve projelerimizde Selçuklu Belediyesi'nin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. En son gerçekleştirdiğimiz fuarda da Selçuklu Belediyesi olarak katıldınız ve bizlere destek verdiniz.  Katkılarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizler de KONSİAD olarak sizlerin yaptığınız tüm hizmetlerde destekçiniziz ve bizlerin üzerine düşen bir sorumluluk var ise de yapmaya hazırız" dedi.

“Konya artık bir sanayi şehri”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Konya’nın ekonomisinin tarımla değil sanayiyle anılır hale geldiğini söyleyerek; “ Son aylarda açıklanan rakamlar özellikle en son açıklanan ihracat rakamları gösteriyor ki artık Konya kendini birçok şehrin üzerinde ispatlamış durumda.  Onun için biz Konya'mızdaki ticareti ve sanayiyi önemsiyoruz  ve bu anlamda sanayi ve ticaretimizin gelişimine katkı sunan bütün iş adamlarımızı her zaman destekliyoruz. KONSİAD’ın bu çerçevede Konya’da ve Konya dışında yaptığı organizasyonlar bir bütünlük ve birlikteliği sağlamış durumda. İnşallah bu birliktelik bundan sonraki süreçte faklı organizasyonlarla artarak devam edecek ve Konyamızın ekonomisine çok ciddi katkılar sağlayacak" dedi.

Selçuklu Belediyesi'nin  sosyo-kültürel, eğitim,sağlık ve spor gibi çok geniş bir yelpazede projeler  üreten bir belediye olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı birlikteliğin önemine vurgu yaparak,"Bunları yaparken de toplumun her kesiminden destek alıyoruz. O yüzden iş adamlarımızın şehrimizde sosyal hayata, ticari hayata, toplumsal hayata olan katkıları bizim için önemli. Neticede yaptığımız işler şehrimize ekonomik olarak bir katkı sağlarken şehrin gelişimi, burada oluşan imkanlar bizi de etkiliyor. Ne kadar çok iş imkanı varsa, ne kadar çok iş potansiyeli varsa bu bizim için önemli ve bunu da burada oluşan sanayimiz, ticaretimiz destekliyor. Ben bize verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

KONSİAD üyelerine oluşabilecek soruları ve sorunları mutlaka kendilerine ulaştırmalarını isteyen Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özdemir, ehliyet ve liyakat konusunda sorunları çözmek için azami derecede emek sarf edeceklerini ifade ederek, gönül rahatlığıyla üyelerin her türlü fikri ve düşünceyi kendileriyle paylaşabileceğini söyledi.  Gönül belediyeciliğinin gönül ehli olan bir belediye başkanına sahip olduklarını ifade eden Özdemir, “Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı'ya çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Programın sonunda KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya hediye takdiminde bulundu.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ 20 BİN HANEDE BEBEK SEVİNCİNE ORTAK OLDU

SELÇUKLU BELEDİYESİ 20 BİN HANEDE BEBEK SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Selçuklu Belediyesi, ilçede bebeği dünyaya gelen ailelerin mutluluklarını “Çok Yaşa Bebek” projesi ile paylaşıyor. Ailelerin evlerinde ziyaret edilerek hediyelerinin teslim edildiği proje kapsamında şu ana kadar 20 bin ailenin mutluluğuna ortak olundu.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “DUALARIMIZ MEHMEÇİKLE BERABER”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “DUALARIMIZ MEHMEÇİKLE BERABER”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Cuma Buluşmaları kapsamında Işıklar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Cuma Namazı’nı Özdilek Camii’nde kılan Başkan Pekyatırmacı namaz sonrasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
SELÇUKLU FOTOĞRAF SERGİSİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

SELÇUKLU FOTOĞRAF SERGİSİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında bir çok projeye katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda değerlendirilen Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği’nin projesi olan “Selçuklu Fotoğraf Sergisi” Selçuklu’nun günlük yaşantısından pek çok kesi