Selçuklu'da örnek projeler hayata geçiriliyor “GENÇLER ELELE VERİYOR, GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR”

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı ile birlikte organize edilen "Gençler Elele Veriyor, Geleceğe Güvenle Bakıyor” isimli proje hayata geçirildi.

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında, şehrin kültür ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla destek sağlanan ve uygulama aşamasında olan projeler de sona doğru geliniyor. Toplam 66 projeden biri olan ve Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı’na ait “Gençler Elele Veriyor, Geleceğe Güvenle Bakıyor” isimli 2 gün sürecek olan projenin açılış programı yapıldı.

Selçuklu Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Kılıç ve vakıf temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda protokol konuşmaları sonrası Eğitimci Yazar Uğur Ataseven ve Dilek Zekiye Kaşık’ın slayt eşliğindeki sunumları gerçekleşti.

Selçuklu Belediyesinin proje destek programları kapsamında “Gençler Elele Veriyor, Geleceğe Güvenle Bakıyor” isimli projenin gerçekleşmesinden dolayı çok memnun olduklarını dile getiren Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Kılıç,vakıf bünyesinde bulunan eğitim kurumları hakkında bilgi verdi; “Vakfımızın gayesi Kuran’a hizmet etmek, Kuran hadimi gençler yetiştirmektir. Bu gayreti Kuran’ı okuyan, anlayan ve ezberleyen ve hayatında yaşayan ve topluma örnek olan insanlar yetiştirmek için veriyoruz.  Bu program çerçevesinde bizlere destek olan ve yanımızda olan Selçuklu Belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Pekyatırmacı, "En önemli işimiz insana yatırım"

Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültürel, sosyal ve eğitim programları ile toplumun sosyal yapısına katkıda bulunduklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,proje destek programının 3. yılında başarılı çalışmalar yaptıklarını, kamu yararını ilgilendiren konularda derneklere, vakıflara ve öğrenci topluluklarına destek verdiklerini belirtti.Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan projenin de anlamlı ve güzel bir konuyu ele aldığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, projenin günümüz gençliğine ve aile yapısına katkıda bulunacağını, bu amaçla desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı gençlerin kendilerini yetiştirmesinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “Belediye olarak birçok iş yapıyoruz ama yaptığımız en önemli işlerden bir tanesi işte burada olduğu gibi insana yaptığımız yatırımdır. Fatih Kültür Vakfı’nın organize ettiği program da bu projelerden biridir. Bu projeyle yurtta öğrenim gören öğrenci kardeşlerimizin kişisel gelişimleri, sosyal gelişimleri hem de bilişsel gelişimleri için bu proje çok büyük katkılar sağlıyor. İnşallah bundan sonra da katkı sağlamaya devam edecek. Bunun dışında şehrimizle ilgili, kültürümüzle ilgili bir takım bilgiler edinmiş olacaklar ve üniversite ile ilgili bilgiler edinmiş olacaklar bu projenin sonucunda. Genç kardeşlerimizin eğitim ve öğrenim hayatları süresince kendilerini geliştirmeleri ve kişisel gelişimlerini en üst düzeyde tutmaları bizim birinci hedefimiz.  Türkiye bulunduğu coğrafyada Anadolu topraklarında çok önemli bir yerde ve tarih boyunca bu önemini korumuştur. Bu sebeple ülkemiz üzerinde emelleri olan pek çok millet ve ülke bulunmaktadır ama biz bu toprakların sahibiyiz ve bu toprakların sahibi olarak da coğrafyada mevcut bulunan problemleri çözmek adına bizim milletimizden başka bir millet yoktur. Bu yüzden geleceğimizin teminatı gençlerimize çok iş düşmektedir bu anlamda da gençlere olan güvenimiz tam hamdolsun.  Bu anlamda milli bilincimizi en üste seviyede tutmak adına gençlerimizin yetiştirilmesi, geleceğe hazırlanması anlamında vakıf ve derneklerimiz önemli faaliyetler gerçekleştiriyorlar. Bu proje üzerinde emeği olan bütün vakıf yöneticilerimize, hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik ana temalı konuların temel alındığı, bütün ailelere ışık olacak aile, sevgi ve iletişim konularının değerlendirildiği eğitim seminerlerinin iki gün süreceği belirtildi.

Son Haberler

TARİHİ BAĞLARIN BULUNDUĞU KUZEY KAFKASYA'DAN SELÇUKLU’YA ZİYARET

TARİHİ BAĞLARIN BULUNDUĞU KUZEY KAFKASYA'DAN SELÇUKLU’YA ZİYARET

Tarihi ve kültürel bağların izlerini taşıyan Kuzey Kafkasya’dan gelen Rusya Federasyonu üyesi Adıgey Özerk Cumhuriyeti temsilcileri ve beraberindeki heyet, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti.
BAŞKAN PEKYATIRMACI SEVGİ ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ

BAŞKAN PEKYATIRMACI SEVGİ ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve Selçuklu Değerler Eğitimi Programı değerlerinden bir tanesinin ismini taşıyan Sevgi Anaokulu'nu ziyaret etti.
SOBE HEYETİNDEN VALİ TOPRAK’A ZİYARET

SOBE HEYETİNDEN VALİ TOPRAK’A ZİYARET

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak SOBE Heyeti ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı makamında ağırladı.