DJİBO BELEDİYE BAŞKANINDAN PEKYATIRMACI'YA ZİYARET

Burkina Faso Djibo Belediye Başkanı Oumarou Dıcko ve beraberindeki heyet Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı ziyaret etti.

Dost Eli Derneği organizasyonu ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Burkina Faso heyetinin temasları sürüyor. Djibo Belediye Başkanı Oumarou Dıcko, Dijbo Belediyesi Genel Sekreteri Issoufou Ilboudo, Sohba Derneği Başkanı Youssouf Konfe ve beraberindeki heyet Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı makamında ziyaret etti. 

Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Mevlüt Yıldırım'ın da eşlik ettiği ziyarette Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali İmran Arıtan ve Selçuklu Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Ayhan Gürbüzer de hazır bulundu. Karşılıklı dostluk ve kardeşlik mesajlarının verildiği ziyarette yeni gönül birliktelikleri oluşturulması için atılacak adımlar ele alındı.  

Pekyatırmacı,"Mazlumların yanındayız"

Kardeş ülke Burkina Faso'dan gelen heyeti Konya'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," Türkiye ve Burkina Faso arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlenerek sürdürüldüğüne dikkat çekti. Pekyatırmacı, "Türkiye olarak gönül coğrafyamızdaki ülkelerin dertleriyle dertlenmeyi ve onların kalkınması için her türlü katkıyı sağlamayı büyük bir sorumluluk olarak görüyoruz. Özellikle Konya'dan dünyaya açılan sivil toplum kuruluşları ve derneklerimiz Müslüman coğrafyalarda önemli faaliyetler icra ediyorlar. Selçuklu Belediyesi olarak bizler de bu tür faaliyetlere her fırsatta destek vermeye çalışıyoruz. Dost Eli Derneği başta olmak üzere bu coğrafyalarda gönüllülük esasına göre güzel işlere imza atan tüm derneklerimize teşekkür ediyor,  bu tür örnek çalışmaların bereketlenmesini diliyorum" dedi.

Oumarou Dıcko "Dualarımız Türkiye için"

Konya'da bulunmaktan duydukları mutluluğu ifade eden Djibo Belediye Başkanı Oumarou Dıcko," Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ülkemizin kaynak ve imkanları kısıtlı. Türkiye ülke politikası gereği biz ve bizim gibi ülkelere el uzatıyor. Özellikle Konya'dan bu noktada büyük destekler görüyoruz. Bizlere gösterdiğiniz bu yakınlık ve ilgiye teşekkür ediyoruz. Dualarımız Türkiye'nin daha güçlü ve daha lider bir ülke olması için. Bu anlamda Konya ziyaretimiz vesilesi yapacağımız ziyaretler ile güzel diyalogların yaşanacağını karşılıklı işbirliklerinin daha da gelişeceğini ümit ediyor, ziyaretimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyaret anısına konuk Djibo Belediye Başkanı Oumarou Dıcko'ya kelebek tablosu takdim etti.

Son Haberler

TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI FİNALLERİ’NİN ÖDÜL TÖRENİ SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ’NDE  YAPILDI

TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI FİNALLERİ’NİN ÖDÜL TÖRENİ SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ’NDE YAPILDI

Selçuklu Belediyesinin desteği ve İş Bankası'nın ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası Finalleri’nin ödülleri Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende sahiplerini buldu.
BAŞKAN PEKYATIRMACI;

BAŞKAN PEKYATIRMACI; "DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN İSTİHDAMA ÖNEM VERİYORUZ"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cuma Buluşmaları kapsamında 1. Organize Sanayi Bölge sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Pekyatırmacı, 1. Organize Sanayi Saray Camii’nde kılınan namazın ardından vatandaşlarla ve 1. Organize Sanayi esnaflar
BAŞKAN PEKYATIRMACI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN PEKYATIRMACI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı muhtarlarla bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda Selçuklu’nun ortak akıl çerçevesinde daha iyi yönetilmesi adına önemli konular muhtarlarla yüz yüze konuşmak suretiyle değerlendirildi.