SELÇUKLU’DA ELLER SEMAYA MEHMETÇİK İÇİN AÇILDI

Selçuklu Belediyesi başta "Zeytin Dalı Harekatı" olmak üzere vatan savunmasında görev alan tüm askerlerimiz için 'Kuran-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi' düzenlendi.

Dünyaca ünlü hafızların tilavetleriyle Kur’an-ı Kerim ziyafetinin yaşandığı gecede eller ülkemiz ve milletimizin birliği, askerlerimizin muaffikiyeti için açıldı.

Selçuklu Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere manen destek olmak amacıyla 'Kuran-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi' düzenlendi. Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen program büyük ilgi gördü. Bu anlamlı gece için genç yaşlı binlerce insan  saatler öncesinden Selçuklu Kongre Merkezi'ni doldurdu.

Türkiye'den katılan hafızlar Mustafa Efe, Ahmet Çalışır, Mehmet Emin Karataş ve Muhammet Aksa’ın yanı sıra İslam coğrafyasının en güzel seslerinden Suudi Arabistan'dan Abdur Rahman Al Ossi, Kuveyt'ten Jibril Wahab ve Fas'dan Anas Bourak okudukları Kuran-ı Kerim tilavetleri ile salonda manevi bir iklim yaşattılar.

Kur’an-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi’ne Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer’in yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Dünyaca ünlü hafızları Konya’da buluşturan programın açılış konuşmasını Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptı. Altay "Ümmet ve ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Duaya en çok ihtiyaç olan zamanlardayız. Biz her zaman ülkemizin milletimizin devletimizin ve askerimizin yanındayız. Askerimizin bu operasyonlardan muzaffer döneceğini inanıyoruz. Bunun için duacıyız. Bu ülkenin her ferdi üzerine görev düştüğünde gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşacaktır ve bu uğurda şehit olmaktan çekinmeyecektir. Bizim için vatan millet sevgisi kutsaldır. Elhamdülillah bunun bilincindeyiz. Allah iç ve dış düşmanlardan ülkemizi korusun inşallah. Bizim burada rahat bir program yapmamız için, vatanın, milletin bekası için savaşan tüm Mehmetçiklerimiz için sizlerden dua bekliyoruz. Allah onların yardımcısı olsun. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

Suudlu Hafızın Recep Tayyip Erdoğan’a duası

Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından eller yüce yaradana açıldı. Suudi Arabistan'dan programa katılan Abdur Rahman Al Ossi’nin milletimizin birlik ve beraberliği, askerimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başarısı için dua etti.

Ossi “islam coğrafyasının hamisi Türkiye için tüm Müslümanlar dua ediyoruz. Bu mübarek beldede bizi bir araya getiren Cenab-ı Hakka hamdolsun. Kalplerimizin devleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti olması hasebiyle bu aziz devletin siz değerli mensuplarına teker teker teşekkürü bir borç biliyorum. Bu güzel beldenin lideri Recep Tayyip Erdoğan'a özellikle teşekkür ediyorum. Cenab-ı Haktan ehli Kur'an'dan eylemesini niyaz ediyorum. Bu mübarek beldenin tüm idaresinde bulunan zatların hassaten belediye başkanlarımızın da hepsinin Kur'an hadimi olmalarını niyaz ediyorum. Sayın Selçuklu Belediye Başkanımıza da hassaten teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin" dedi.

Son Haberler

KONYA VALİSİ CÜNEYİT ORHAN TOPRAK’TAN BAŞKAN AHMET  PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

KONYA VALİSİ CÜNEYİT ORHAN TOPRAK’TAN BAŞKAN AHMET PEKYATIRMACI’YA ZİYARET

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.
“BÜTÜN ÇABAMIZ ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREBİLMEK İÇİN”

“BÜTÜN ÇABAMIZ ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREBİLMEK İÇİN”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Pekyatırmacı çocuklara gün boyu ücretsiz hizmet verecek olan Tropikal Kelebek Bahçesi içersinde bir çok aktivitenin olac
BAŞKAN PEKYATIRMACI,“BERAT FIRSAT VE KURTULUŞ GECESİDİR”

BAŞKAN PEKYATIRMACI,“BERAT FIRSAT VE KURTULUŞ GECESİDİR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, "Berat Kandili günahların bağışlanması için bir fırsat ve kurtuluş gecesidir” dedi.