SELÇUKLU BELEDİYESİ "KURAN-I KERİM VE MEHMETÇİĞE DUA" GECESİ DÜZENLİYOR

Selçuklu Belediyesi vatan savunmasında görev alan kahraman Mehmetçiğe destek amacıyla  "Kuran-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi" düzenliyor.

Terör unsurlarına karşı Afrin'e yönelik devam eden Zeytin Dalı operasyonunda Mehmetçik adım adım ilerleyişini sürdürüyor. Selçuklu Belediye’de Mehmetçiğin bu kutlu yürüyüşünde attığı her adıma  dualar  ve Kur'an-ı Kerimle destek olmak, Mehmetçik’e moral vererek ülkemizin manevi desteğinin askerimizin yanında olduğunu göstermek amacıyla " Kur'an-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi" düzenliyor.

Selçuklu Kongre Merkezi'nde 9 Şubat Cuma Günü saat 20.00’de gerçekleşecek program ülkemizin yanı sıra Suudi Arabistan, Fas ve Kuveyt’ten karileri Konya'da buluşturacak. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay  geçekleştirilecek olan "Mehmetçiğe Dua ve Kuran-ı Kerim Gecesi" ne tüm Konyalıları davet etti. Altay mesajında şu görüşlere yer verdi;

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin'e yönelik başlattığı sınır ötesi operasyon milletimizin de destek ve dualarıyla devam ediyor. Kahraman Mehmetçiklerimiz geçmişte olduğu gibi bugünde ülkemizin ve milletimizin bekası için terör ve terör unsurlarına karşı zorlu koşullarda mücadelesini sürdürüyor. "Zeytin Dalı" operasyonuyla destan yazmaya devam eden askerimiz kararlı duruşu ile terör örgütlerini sahada bozguna uğratırken onlara maşalık yapan ülkelere de en güzel şekilde cevap veriyor. Dün 15 Temmuz ihanetiyle FETÖ terör örgütünü maşa edinen bu zihniyet bu kez PYD/PKK terör örgütünü karşımıza çıkarmakta. Ama her dönemde olduğu gibi hesap edemedikleri ve unuttukları bir şey var; o da  milletimizin imanı ve bu imanından beslenen kahraman ordusu. Bizler her şartta cepheye koşan Sütçü İmamların, Nene Hatunların, Seyit Onbaşıların torunlarıyız. Vatan savunması deyince tereddütsüz ölüme koşan kahramanların nesliyiz. 

Selçuklu Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi Afrin’e yönelik başlatılan bu kutlu yürüyüşte de   devletimizin, milletimizin ve askerimizin yanındayız. Bu manevi desteğimizi yinelemek ve Mehmetçiğimize dua ve Kur'an-ı Kerimlerle moral ve destek vermek amacıyla da anlamlı bir program düzenliyoruz. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizi dünyanın farklı ülkelerinden bu gecemize katılacak karilerle buluşmaya ve kahraman Mehmetçiklerimize dua için Selçuklu Kongre Merkezi'ndeki programımıza katılmaya davet ediyorum. Vakit askerimize dua vakti ve tek yürek olarak birlik olma vaktidir" dedi.

Son Haberler

Turnuvaya Başkanlar Start Verdi ÇALIŞAN GENÇLER FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Turnuvaya Başkanlar Start Verdi ÇALIŞAN GENÇLER FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Selçuklu Kent Konseyi tarafından düzenlenen Çalışan Gençlik futbol turnuvası; spor, siyaset ve yerel yönetimlerden oluşan protokol üyeleri tarafından oynanan açılış maçı ile başladı.
SEDEP “GÖRÜNMEYEN FOTOĞRAFLAR” SERGİSİ AÇILDI

SEDEP “GÖRÜNMEYEN FOTOĞRAFLAR” SERGİSİ AÇILDI

Selçuklu Değerler Eğitimi (SEDEP), “Değerler Objektifimde” isimli sanatsal etkinlik kapsamında, görme engelli öğrenciler tarafından çekilen fotoğraflar ve “O An” hikâyeleri düzenlenen fotoğraf sergisi büyük beğeni kazandı.
SEDEP UYGULAMASI ROMANYA’DA

SEDEP UYGULAMASI ROMANYA’DA

“Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) ile Türkiye Değerlerini Tanıtıyor” projesi kapsamında Romanya’nın Köstence kentinde etkinlikler gerçekleştirildi.