Başkan Altay Belediye Meclisi'nde Konuştu; 2018 SELÇUKLU'DA HİZMET YILI OLACAK

Selçuklu Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Belediye Meclis Üyelerine hitap eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "2017 yılını başarıyla tamamladık, 2018 yılı da  Selçuklu'da hizmet yılı olacak" dedi.

Selçuklu Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısını, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda Ocak ayının gündem maddeleri görüşülüp karara bağlanırken denetim komisyonu üyelikleri için seçim yapıldı.

Yılın ilk toplantısında meclis üyelerine hitap eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2017 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2018 yılında da Selçuklu'ya birçok hizmet sunacaklarını ifade eden  Başkan Altay, Meclis Üyeleri'ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

2017 yılının Selçuklu Belediyesi adına başarıyla tamamlanan bir yıl olarak geride kaldığını ifade eden  Başkan Altay, "2017'ye ocak ayında Sayın Cumhurbaşkanımıza Anadolu Selçuklu Çağı Mirası kitabının tanıtımıyla başlamıştık. Yine orada kendisinin de bir belgesel için çekimi de oldu ve kitapları kendisine arz ettik. Yine Onun talimatıyla kitaplarımızı şuan da Arapçaya çeviriyoruz. İnşallah yeni baskıda 5 cilt olarak Türkçe- Arapçası da yayınlanmış olacak. Böylece Selçuklu Medeniyeti'ne ait hem mimari hem de müze eserlerinin tamamı bir literatür altına alınmış oldu. Yılın son programında da Kudüs ile ilgili büyük bir organizasyon yaparak yılı tamamlamış olduk. Böylece başarılı geçen yılımızı iki simge işle, başlamış ve  tamamlamış olduk" dedi.

Selçuklu'da 2017 yılında üzerinde uzun süredir emek verdikleri işleri tamamlandıklarını söyleyen Başkan Altay, "Kongre Merkezimizin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açılışına şahitlik ettik. Konya çok önemli bir eser kazanmış oldu ve belediyeler adına da Konya Stadyumu'ndan sonra  en büyük bütçe ile yapılan işi yapmak bizlere nasip oldu. Yine Sille Barajı faaliyete geçti. Şuanda insanlarımız kullanıyor. İnşallah Hıdırellez'de de resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte birçok projenin yapım işine başladık.  Mahalle Konaklarımız, okullar, ana okulları ve parkların inşaatı da devam ediyor. Bunlar da inşallah 2018 yılında tamamlanacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak" dedi.

Konuşmasının son bölümünde 2018 yılı için dilek ve temennilerde bulunan Başkan Altay, "2018 yılının da 2017 yılı gibi başarılı bir yıl olarak geçmesini temenni ediyorum. Bu hizmetler hep birlikte, bir aile ve ekip ruhuyla yürütülüyor. Meclisimiz de bugüne kadar her konuda bize destek oldu. Selçuklu halkı adına hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu birlik, beraberliğimiz ve uyumumuz Selçuklu'ya hizmet olarak 2018 yılında da birçok hizmete vesile olacaktır. Katkılarınızdan, desteğinizden ve emeğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Son Haberler

Başkan Pekyatırmacı'dan hastalara anlamlı ziyaret

Başkan Pekyatırmacı'dan hastalara anlamlı ziyaret "YALNIZ DEĞİLSİNİZ"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Konya Numune Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi'nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti.
Sarayköy İlkokulu açıldı SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Sarayköy İlkokulu açıldı SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Selçuklu Belediyesi tarafından Sarayköy Mahallesi'ne kazandırılan Sarayköy İlkokulu düzenlenen törenle açıldı.
4.PROJE DESTEK PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

4.PROJE DESTEK PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Selçuklu Belediyesi 2019 yılı 4.Proje Destek Programı'na başvurular başladı.