KTO'DAN SOBE VE SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ'NE TAM NOT

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi’ni ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’de bir ilk olan ve faaliyetlerini Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) adıyla sürdüren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi otizmli çocuklar ve aileleri için umut ışığı oluyor. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, otizm alanında yapılan Türkiye’nin en kapsamlı eğitim merkezi durumunda bulunuyor.

Yine Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi, modern mimarisi ve fonksiyonelliği ile büyük beğeni topluyor. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen merkeze ziyaret ve inceleme gezileri sürüyor. Selçuklu Kongre Merkezi son olarak Konya Ticaret Odası Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.

Konya Ticaret Odasından Selçuklu Kongre Merkezi’ne ziyaret

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Selçuklu Belediyesi'nin şehre kazandırdığı önemli tesislerden olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi'ni ziyaret etti. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ziyarette  heyete Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi hakkında bilgi verdi.

Selçuklu Kongre Merkezi'nin  Konya’yı Anadolu’nun kültür merkezi haline getirecek, hem mimari hem de ekonomik açıdan Konya’ya katkı sağlayacak bir eser olduğunu ifade eden Başkan Altay,"Türkiye'nin en güzel kongre merkezlerinden birini inşa ettik. Anadolu’nun kalbinde, kadim Selçuklu başkentine böyle güzel bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'nin en güzel salonlarından  oluşan bu kompleks inşallah Konya'nın bilim, kültür ve sosyal hayatına ciddi bir katkı sağlayacaktır. Ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak  faaliyetlerin yanı sıra içerisinde yer alacak restoran- kafeleri, tematik dükkanları, cep sineması, atölyeleri ve toplantı mekanları ile kentin yoğun olarak kullanılan buluşma ve cazibe noktası olacak" dedi.

Kongreler, ulusal ve uluslararası toplantılar denilince Anadolu'da akıllara ilk Selçuklu Kongre Merkezi'nin geleceğini ifade eden Başkan Altay, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdiğimiz Kongre Merkezimizin ilk programını da Cumhurbaşkanımız ile birlikte yaptık. Böylesi önemli ve güzel bir programa ev sahipliği yapan merkez, şehrimizin ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak birçok programa da ev sahipliğini yapacak. Kongre Merkezimiz Kongre Turizmine ve dolayısıyla şehrimizin ticari hayatına da katkı sağlayacak" dedi.

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan eserlerin şehre katma değer ve ekonomik katkı sağlayacağını ifade eden  Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise “Kongre turizmi şehrimizin ticari ve ekonomisi açısından önemlidir. Burada yapılacak etkinlikler sektörel bazda şehrimize değer katacaktır. Bu değerli yatırımdan  dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A

BAŞKAN PEKYATIRMACI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A "PANORAMA MEKKE-İ MÜKERREME" ESERİNİ TAKDİM ETTİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Selçuklu Belediyesi tarafından yayın hayatına kazandırılan
SELÇUKLU OTİZMLİ BİREYLER EĞİTİM MERKEZİ  (SOBE) AÇILIYOR

SELÇUKLU OTİZMLİ BİREYLER EĞİTİM MERKEZİ (SOBE) AÇILIYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Türkiye’nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin (SOBE) resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan tarafında
VALİ TOPRAK’TAN SOBE'YE ZİYARET

VALİ TOPRAK’TAN SOBE'YE ZİYARET

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı'nı (SOBE) ziyaret etti.