TÜRKİYE'NİN EN RENKLİ BAHÇESİ SELÇUKLU'DA

Selçuklu Belediyesi tarafından Kelebekler Vadisi Parkı’na kazandırılan “Selçuklu Çiçek Bahçesi” 18 türden 410 bin bitki ile yaz dönemi için ziyaretçilere kapılarını açtı. 

Konya'nın en büyük parkı olan Kelebekler Vadisi Parkı'na kazandırılan ve geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gören Selçuklu Çiçek Bahçesi bu yılda ziyaretçilerin ve fotoğraf tutkunlarının favori mekanı olacak. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 18 tür, 83 çeşit ve 410 bin bitki ile ziyaretçilere kapılarını açan Selçuklu Çiçek Bahçesi'ni ziyaret etti. Ülkemizde bu konseptte hazırlanan başka bir ziyaret alanı  bulunmadığını ifade eden Başkan Altay, "Konya'ya görülmeye değer, yeni bir marka alanı kazandırdık. Tüm ziyaretçilerimizi bu renk cümbüşünü görmeleri için çiçek bahçemize bekliyoruz" dedi.

Türkiye'de Örneği Yok

Konya'nın en büyük parkı olan Kelebekler Vadisi içerisinde bulunan çiçek bahçesinin yaz dönemi için  yeniden hazırlandığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay," Daha önce lalelerle hazırladığımız çiçek bahçesinde şimdi de mevsimlik çiçeklerle donatıyor ve Konya'nın yeni bir markasını oluşturuyoruz.  Çiçek bahçemize şuanda 18 türden, 83 çeşit ve 410 bin bitki ekilerek görsel bir şölen hazırlandı.  Bu kadar çiçeğin ve bu kadar farklı türün bir arada bulunduğu başka bir konsept ülkemizde ve şehrimizde bulunmuyor. Burada hem bu renk cümbüşünü hem de Rabbimizin yarattığı güzellikleri görmek için iyi bir mekan oluşturduk. Özellikle Konya'ya gelen ziyaretçilerimiz, Konyalı hemşehrilerimiz ve fotoğraf sanatçıları için çok önemli bir alan oluştu. Tropikal Kelebek Bahçesi ve Çiçek Bahçesi ile birlikte Kelebekler Vadisi görülmeye değer bir hale geldi.  Tüm hemşehrilerimizi çiçek bahçesini görmek için bu güzelliğe bekliyoruz" dedi.

Görsel Şölen Sunuyor

Kelebekler Vadisi Parkı’nda yer alan“Selçuklu Çiçek Bahçesi” 8 bin 700 m² alanda yer alıyor. Konya’da ve Türkiye’de ilk kez bu kapsamda yapılan bahçe özel peyzaj alanı ile dikkat çekiyor. Kamelyalar, seyir tepesi, çocuk oyun alanları ve hatıra köşesi gibi farklı türlerde konseptin yer aldığı park rengarenk binlerce çiçek ve bitki türü ile fotoğraf tutkunları ve düğün fotoğrafçıları için görsel şölen sunuyor.

Selçuklu Çiçek Bahçesi, Pazartesi günü dışında haftanın 6 günü 12.00 ve 20.00 saatleri arasında ziyarete açık. 

Son Haberler

SEDEP'TE İLK DÖNEM DOLU DOLU GEÇTİ

SEDEP'TE İLK DÖNEM DOLU DOLU GEÇTİ

Türkiye’nin en değerli eğitim projesi SEDEP, 6. yılında gerçekleştirdiği faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce öğrenciye ulaşmaya devam ediyor. Öğrencilerin sorumluluk bilincini arttırırken bilgi ve becerilerinin de gelişmesini amaçlayan pr
Başkan Altay, Muhtarlarla Bir Araya Geldi SELÇUKLU’DA 2018’İN HİZMET PLANLAMASI YAPILDI

Başkan Altay, Muhtarlarla Bir Araya Geldi SELÇUKLU’DA 2018’İN HİZMET PLANLAMASI YAPILDI

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2018 yılı hizmet planlanması kapsamında mahalle muhtarları ile tek tek görüştü
SELÇUKLU'DA PERSONELE  SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

SELÇUKLU'DA PERSONELE SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Selçuklu Belediyesi, düzenlenen hizmet içi eğitim programı ile tütün maddelerinin zararları ve tütün bağımlılığı konusunda personeli bilinçlendirdi.