SEDEP İLE TÜRKİYE DEĞERLERİNİ TANITIYOR PROJESİ KKTC’DE İLGİ GÖRDÜ

KKTC’de gerçekleştirilen “Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) ile Türkiye Değerlerini Tanıtıyor” projesi büyük ilgi gördü.

Selçuklu’da 5 yıldır uygulanmakta olan ‘Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) ile Türkiye Değerlerini tanıtıyor’ KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı okullarda tanıtılmaya başlandı. İlk olarak Girne’ye bağlı Lapta İlkokulunda gerçekleştirilen etkinliğe KKTC Milli Eğitim ve Turizm Bakanlık Müdürü Ali Bolatcan, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Ali Ziya Yalçınkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi  Yrd. Doç S. Barbaros Yalçın’ın yanı sıra çok sayıda veli ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kortej yürüyüşü, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlarken SEDEP gösteri ekibi halk oyunları ve mehter gösterileri büyük beğeni topladı. 

Selçuklu Belediye Başkan Vekili Ali Ziya Yalçınkaya ise, “Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ‘Selçuklu Değerler Eğitim Projesi’nin tanıtımı amacı ile burada bulunuyoruz. Dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim Kültür Bakanımız ile  bir işbirliği protokolü imzaladık. SEDEP projesi Selçuklu Değerler eğitim projesi Konya'nın Selçuklu ilçesinde 200'ü aşkın okulda uygulanan bir proje bu proje ile biz çocuklarımıza en değerli varlıklarımıza, değerlerimizi günlük hayatta katmaları için hamleler yapıyoruz. Onunla ilgili etkinlikler düzenliyoruz, kitaplar veriyoruz. Bunları hayatlarına daha fazla katmak için gayret gösteriyoruz. Bugün burada Lapta İlkokulunda bulunuyoruz. Bundan sonra Kıbrıs'taki 4 okulu daha ziyaret edeceğiz. O okullarda bu etkinlikleri en aktif bir şekilde birlikte yürüteceğiz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bizim için değerli. Ben projemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Projenin önemine değinen Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Konya'da 5 yıldır uygulamakta olduğumuz Selçuklu Belediyesi'nin öncülüğünde Necmettin Erbakan Üniversitemizin rehberliğinde Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz SEDEP bu yıldan itibaren Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle 6 Balkan ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizde de uygulamaya geçmesi ile ilgili olarak buradayız. Projemiz öğrencilerimize değerlerimizle ilgili farkındalık oluşturmak onlara yaparak yaşayarak değerlerimizi öğretmek ve yeni nesillere bizi biz yapan medeniyetimizin ve kültürümüzün özünü oluşturan değerlerimizi aktarmak her ay bir değerimiz belirleniyor. Bu değerle ilgili değişik etkinlikler yapıyoruz. Doğruluk, saygı, sevgi, hoşgörü, yardımseverlik gibi değerlerimizde ile ilgili okullarımızda öğrencilerimizin katıldığı velilerimizin katıldığı öğretmenlerimizin katıldığı değişik etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklerin Kıbrıs’ımız da okullarımız da aynı anda gerçekleştirilmesi için buradayız. Kıbrıs Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda bize destek verdiler, kendilerine teşekkür ediyoruz. 6 Balkan ülkemizde ve Kıbrıs'ta da değerler eğitimi projesine uygulayacağız” dedi. 

Son Haberler

SEDEP'TE İLK DÖNEM DOLU DOLU GEÇTİ

SEDEP'TE İLK DÖNEM DOLU DOLU GEÇTİ

Türkiye’nin en değerli eğitim projesi SEDEP, 6. yılında gerçekleştirdiği faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce öğrenciye ulaşmaya devam ediyor. Öğrencilerin sorumluluk bilincini arttırırken bilgi ve becerilerinin de gelişmesini amaçlayan pr
Başkan Altay, Muhtarlarla Bir Araya Geldi SELÇUKLU’DA 2018’İN HİZMET PLANLAMASI YAPILDI

Başkan Altay, Muhtarlarla Bir Araya Geldi SELÇUKLU’DA 2018’İN HİZMET PLANLAMASI YAPILDI

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2018 yılı hizmet planlanması kapsamında mahalle muhtarları ile tek tek görüştü
SELÇUKLU'DA PERSONELE  SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

SELÇUKLU'DA PERSONELE SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Selçuklu Belediyesi, düzenlenen hizmet içi eğitim programı ile tütün maddelerinin zararları ve tütün bağımlılığı konusunda personeli bilinçlendirdi.