"KAZANAN TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ OLMUŞTUR"

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, referandum sonuçlarını değerlendirdi. Milletin değişimden yana karar verdiğini ifade eden Başkan Altay, "Kazanan Türkiye ve Türk milleti olmuştur" dedi. Altay ayrıca Türkiye'nin en büyük ilk 20 ilçesinde Selçuklu'nun %73 evet oranı ile ilk sırada yer aldığını söyledi.

Kazanan Milletimiz Olmuştur
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Konya'da da demokrasi bayramı yaşandığının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay "Milletimiz kararını değişimden yana kullanmıştır. Bu gün yeni sistemle birlikte Türkiye'nin demokrasi bayramını da tebrik etmek gerekir. Yüzde 85'e varan katılım oranı, milletimizin sandığa ve demokrasiye olan güveninin yansımasıdır. Umarım; Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkan bazı batılı ülkeler bu oranla gereken dersi almışlardır. Referandum sonucu milletimizin zaferidir, kazanan Türkiye olmuştur. Bugünden itibaren ülkemizde yeni bir sayfa açılmıştır. Güçlü Türkiye tüm Dünya mazlumlarının umudu olmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.

Referandum sonuçlarının Konya ve Selçuklu yansımasını da değerlendiren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay şunları söyledi;

Konya üstüne düşeni yapmıştır
"Konyamız ve Konyalı hemşehrilerimiz yine üzerine düşeni yapmıştır. Seçim gezilerimizde hep altını çizdiğim bir konu vardı, milletimiz ne zaman kendilerine ihtiyaç duyulsa gerekeni yapar demiştim, çok şükür yanılmadık. Konya, gerek katılım oranı gerekse sandığa yansıttığı evet oyları ile yeni sisteme sahip çıkmıştır. Konya bir kez daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında olduğunu göstermiştir. Merkez ve taşra tüm ilçelerimizde, köylerimizde sandığa giderek Cumhurbaşkanlığı sistemine büyük destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum."

 Nüfusu 500 binden büyük ilçelerde çıkan sonuçların genel oranı önemli ölçüde etkilediğini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye'nin en büyük ilçeleri arasında yer alan Selçuklu'da %73 evet oranı çıktığını ve bu oranın nüfusu en yüksek ilk 20 ilçe arasında rekor olduğunu ifade etti.

En büyük ilçelerde rekor Selçuklu'nun
Başkan Altay Selçuklu'da seçmenin sandığa yansıttığı sonuç ile ilgili olarak; "Selçuklu ilçemizdeki sonuçlar Konyamızın genel sonuçlarına önemli ölçüde etki ediyor. Selçuklu'da resmi olmayan kesin sonuçlara göre 368.914 hemşehrimiz sandık başına gitti %90'a yakın katılım oranı ile Selçuklu'da hemşehrilerimizin bu referanduma ayrı bir önem verdiğini görüyoruz. Selçuklu'da hemşehrilerimizin %73'ü Cumhurbaşkanlığı sistemine evet dediler. Türkiye'nin en büyük ilk 20 ilçesinde Selçuklu bu oranla ilk sırada yer aldı. Bu sonucun ülkemiz, Konyamız ve Selçuklumuz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Millet olarak kenetlenme günüdür
Seçimin dün itibariyle tamamlandığını ve artık yeni bir sayfa açıldığını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Bugün kardeşliğimizi pekiştirme günüdür. Millet olarak el ele vererek geleceğe emin adımlarla yürüme günüdür. Seçimi geride bıraktık, şimdi Devlet, Bayrak, Vatan ve Millet değerleri etrafında kenetlenme günüdür. Güçlü, büyük ve istikrarlı Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bize düşen bu süreçte daha çok çalışmaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi. 

Son Haberler

Başkan Altay, Muhtarlarla Bir Araya Geldi SELÇUKLU’DA 2018’İN HİZMET PLANLAMASI YAPILDI

Başkan Altay, Muhtarlarla Bir Araya Geldi SELÇUKLU’DA 2018’İN HİZMET PLANLAMASI YAPILDI

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2018 yılı hizmet planlanması kapsamında mahalle muhtarları ile tek tek görüştü
SELÇUKLU'DA PERSONELE  SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

SELÇUKLU'DA PERSONELE SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Selçuklu Belediyesi, düzenlenen hizmet içi eğitim programı ile tütün maddelerinin zararları ve tütün bağımlılığı konusunda personeli bilinçlendirdi.
TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ KONYA'NIN FAVORİ ZİYARET MEKANI OLDU

TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ KONYA'NIN FAVORİ ZİYARET MEKANI OLDU

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip bahçesi olan Tropikal Kelebek Bahçesi'ni 2017 yılında 348 bin 707 kişi ziyaret etti.