ÇANAKKALE FİLMİ REKORA KOŞUYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından kısa süre önce yayınlanan Çanakkale videosu rekora koşuyor. Video sosyal medyada 1,5 milyon izlenmeyi geçti.

Selçuklu Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılını özel hazırladığı Çanakkale filmi ile Türkiye’de ses getirdi. Sosyal medya hesaplarından çok sayıda paylaşımın da yapıldığı film youtube 37.589 facebook 1 milyon 145 bin 92, twitter 476 bin 758 ve instagram 19 bin 031 olmak üzere toplam 1 milyon 678 bin 470 kez izlendi. Seslendirmesi ve kurgusu ile de büyük beğeni toplayan filmin görselinde 15 Temmuz darbe girişimi ve Çanakkale şehitleri yer alıyor. Çanakkale şiiri ile seslendirilen filmde Selçuklu Belediyesi tarafından Çanakkale’yi ziyaret eden öğrenciler de yer alıyor. Filmde yaklaşık 100 yıl önce düşmana karşı verilen mücadele ruhunun 15 Temmuzda olduğu gibi bugün ve gelecekte de aynı kararlılık ve cesaretle süreceği vurgulanıyor. 

Selçuklu Belediyesi tarafından 2016 yılında “Selçuklu Torunları Ecdadla Buluşuyor” sloganı ile Konya tarihinin en büyük kültür organizasyonu yürütüldü.  Proje kapsamında Selçuklu’da okuyan yaklaşık 6 bin 800 öğrenci uçak ile günübirlik Çanakkale’ye götürüldüGelibolu Yarımadası’na ziyaret gerçekleştiren Selçuklu torunları ecdadın düşmana karşı verdiği şanlı mücadeleye yerinde tanıklık etti. Uçağa ilk kez binmenin heyecanını yaşayan öğrenciler, aynı gün içinde ilkleri yaşayarak ilk defa deniz yolculuğu yapma heyecanını yaşadı.

Çanakkale Filmi’nin 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Gününe özel olarak hazırlandığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Çanakkale’de organizasyon yapan bir belediye olarak  şehitlerimizi anacağımız bir film yapalım istedik. Bu filmi de 15 Temmuz’la da bağdaştırdık ve böyle güzel bir çalışma ortaya çıktı. Filmin 1 milyondan fazla izlenmesi aslında milletimizin bu konuya olan duyarlılığının da bir göstergesi. Bu film şehitlerimize saygı duymak ve onların hatırasına sahip çıkmak adına önemli bir çalışma” dedi.  

Gençlerimize Çanakkale Ruhunu Yaşatacağız

 “Çanakkale ruhunu, diri tutmalı ve geleceğe taşımalıyız” diyen Başkan Altay,15 Temmuz’a özel bir parantez açtı. Başkan Altay, “O duyguları yaşadığımız gecede milletimizin maneviyatını kaybetmediğini ve gerektiğin de gözünü hiç kırpmadığını gördük. Bundan 100 yıl önce nasıl ecdadımız bir dakika sonra öleceğini bilerek siperden fırladıysa 15 Temmuz şehitleri de hiç tereddüt etmeden tankların altına yattı, kendini kurşunlara siper etti ve gözünü kırpmadan şehadete yürüdü. O gün cesaretle sokağa çıkan şehitlerimiz milletimizi büyük bir felaketten kurtardı. Yine o gün her yaş grubundan insanımızın meydanlarda olduğunu gördük. Vatan savunması ve bağımsızlık mücadelesinde her türlü olumsuz şartta bile inancını kaybetmeyen bir milletin torunları olmaktan büyük bir iftihar duyuyoruz. Bu vesile ile başta “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarih sahnesine altın harflerle yazdıran kahraman ecdadı ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Son Haberler

BAŞKAN PEKYATIRMACI,

BAŞKAN PEKYATIRMACI,

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlanmak için projeler üretmeyi vazgeçilmez bir hedef olarak görüyoruz
VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN PEKYATIRMACI'YA  HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

VALİ CANBOLAT'TAN BAŞKAN PEKYATIRMACI'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Konya Valisi Yakup Canbolat, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
BAŞKAN PEKYATIRMACI,

BAŞKAN PEKYATIRMACI,"GENÇLERİMİZ İÇİN PROJELER ÜRETİYORUZ"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlanmak için projeler üretmeyi vazgeçilmez bir hedef olarak görüyoruz" dedi.