BAŞKAN ALTAY EKİPLERLE KAR NÖBETİNDE

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gece kar temizleme ve yol açma çalışması yürüten ekipleri ziyaret etti.

Selçuklu’da gece –gündüz çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Başkan Altay, kar temizliğinde hizmet veren ekiplere çay ikram etti.

Selçuklu Belediyesi geçtiğimiz hafta şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında başladığı kar temizleme ve yol açma çalışmalarına güçlü bir ekip ve iş makineleri ile aralıksız devam ediyor. Öncelikli olarak ana arterler, hastane yolları, okul bahçeleri, kaldırım ve pazar yerlerinin açık tutulması için çalışmalar 24 saat boyunca devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da ilçenin farklı bölgelerinde gece ekipleri tarafından sürdürülen kar temizleme ve yol açma çalışmalarını yerinde inceledi. Özverili çalışmalarından dolayı personele teşekkür eden Başkan Altay, ekiplere çay ikramında bulundu.

Kar Temizleme Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Konya’nın son yılların en bereketli kışını yaşadığını ifade eden Başkan Altay,“İl merkezimizde çok yoğun bir kar yağışı mevcut ve kış şartlarından vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi için tüm ekiplerimizle birlikte 12 saat esasına dayalı olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Gecenin bir saatinde ekiplerimiz çalışmaya devam ediyorlar. Amacımız ana arterleri ve insanlarımızın çokça kullandığı hastane civarlarını temiz tutabilmek ve ayrıca okul bahçelerini temizlemek. Dün itibariyle bunda çok büyük bir başarı yakalamıştık ama bugün akşama kadar tekrar yoğun bir kar yağışı oldu. An itibariyle de tekrar çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak tüm iş makineleri ve ekibimizle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz diyen Başkan Altay,“Çalışmalarda pazar yerleri ve okul bahçeleri önceliğimiz. Sadece bir pazar yerinden 80 kamyon kar topladığımızı düşünürsek işimizin ne kadar zor olduğu anlaşılır. Ama biz Selçuklu olarak gece gündüz demeden vatandaşlarımızın bundan en az etkilenmesi için çok yoğun çaba harcıyoruz. Ayrıca kaldırımlarda 250’ye yakın personelimiz vatandaşlarımızın huzuru için kar temizliği yapıyor” dedi.

Son Haberler

SELÇUKLU BİRİNCİLİĞİNİ TESCİLLEDİ

SELÇUKLU BİRİNCİLİĞİNİ TESCİLLEDİ

Selçuklu Belediyesi 53. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında 7 okula daha yeni kütüphane kazandırdı. Açılışta konuşan Başkan Altay, “Hedefimiz her yaştan insanımızın kitaba ulaşmasıdır” dedi. Selçuklu Belediyesi, 29 kütüphane ile bu alanda birinc
DAHA TEMİZ SELÇUKLU İÇİN 22 MİLYONLUK YATIRIM

DAHA TEMİZ SELÇUKLU İÇİN 22 MİLYONLUK YATIRIM

Selçuklu Belediyesi, yeni aldığı hizmet araçlarıyla araç filosunu güçlendirdi. Selçuklu Belediyesi tarafından ilçe halkının hizmetine sunulan 76 araç, toplam 21 Milyon 866 bin 844 TL değerinde.
BAŞKAN ALTAY YAZARLAR BİRLİĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ALTAY YAZARLAR BİRLİĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi üyeleri Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la bir araya geldi.