SEDEP “ERTUĞRUL, OSMAN VE MEVLANA”YI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURDU

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında 2000 öğrenci “Ertuğrul, Osman ve Mevlana” tiyatro gösterisini izledi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) öğrencilerin sorumluluklarını arttıracak, bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirecek ve hayata dair konularda farkındalık oluşturmak amacıyla birçok etkinliği hayata geçiriyor. Gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerin ders başarısı ile birlikte aktarılan değerlerle ahlak sahibi olmalarını amaçlayan proje gerçekleştirilen “Ertuğrul, Osman ve Mevlana” isimli tiyatro gösterisi ile katılımcıların tarih bilgisini tazeledi.

Sinema çekimlerinin tiyatro ile birleştirilmesi tekniğiyle gerçekleştirilen sine-tiyatro gösteride, Osmanlı Devleti’nin kuruluş süreci, Ertuğrul Gazi’nin Anadolu Selçuklu Devletinin başkenti Konya’yı ziyareti sırasında Mevlana ile tanışması, Osman Gazi’nin Şeyh Edebali ile olan münasebetleri anlatılıyor.

Selçuklu Belediyesi Nikah Salonunda bir hafta boyunca süren “Ertuğrul, Osman ve Mevlana” isimli tiyatro gösterisini 34 liseden 2000 öğrenci ile 90 idareci ve öğretmen izledi.

Son Haberler

SELÇUKLU BELEDİYESİ KÜTÜPHANE BİRİNCİLİĞİNİ TAÇLANDIRIYOR

SELÇUKLU BELEDİYESİ KÜTÜPHANE BİRİNCİLİĞİNİ TAÇLANDIRIYOR

Türkiye’de yerel yönetimler arasında birinci olan Selçuklu Belediyesi, açılışı yapılacak 7 kütüphane ile kütüphane sayısını 38’e çıkarıyor
ARTUKLUDAN SELÇUKLU’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

ARTUKLUDAN SELÇUKLU’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kardeşlik köprüsü kapsamında Mardin/Artuklu’dan gelen şehit ve gazi ailelerini ağırladı.
SIZMA’YA 2 TESİS BİRDEN

SIZMA’YA 2 TESİS BİRDEN

Selçuklu Belediyesi tarafından Sızma Mahallesi’ne kazandırılan sosyal tesis düzenlenen törenle açıldı. Ayrıca mahalleye yapılacak anaokulunun da temeli atıldı.