102

Değerli hemşehrilerim;

Bulunduğumuz coğrafyanın, tarihi kahramanlık örnekleri ile dolu bir medeniyete uzun yıllar başkentlik yapmasının gururunu yaşıyoruz. Bu medeniyetin sadece savaşlarla değil; ilim, sanat, düşünce ve kültürel değerler ile de tüm Dünya’ya örnek olduğuna şahitlik ediyoruz.

Bu şehir bağrından çıkardığı kahramanlıkları yine bağrına basan kadim bir başkenttir. Bu şehir Osmanlı İmparatorluğuna yön veren Selçuklu Medeniyetinin başkenti Konya’dır. Her köşe başında ev sahibi ve başkentlik yaptığı dönemi izlerini taşıyan Konya, Anadolu’nun da parlayan yıldızıdır.

Konya’nın en büyük merkez ilçesi Selçuklu, adını bu medeniyetten almıştır. Ben ve mesai arkadaşlarım geçmişin bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Geçmiş ile gelecek arasında her alanda köprü kurmak ve içinde bulunduğumuz zamanda Selçuklu’yu daha yaşanabilir bir merkez haline getirmek için çaba harcıyoruz.

Her yaştan hemşehrimizin Selçuklu’da yaşaması için bir neden olmalı diyerek yola çıktık. Güler yüzlü, güvenilir ve gayretli bir yerel yönetim anlayışını benimsedik. Yapılacak her hizmette o hizmetten yararlanacak hemşehrilermizin ve bölge sakinlerinin fikrini aldık. "Ortak Akıl" diye nitelendirdiğimiz bu fikir alışverişleri ile kaynaklarımızı yerinde kullandık ve yeni kaynaklar geliştirdik.

Selçuklu’da eğitimden, kültüre, temizlikten yeşil alan çalışmalarına, sosyal yaşamdan parklara kadar çok geniş bir yelpazede odak noktası insan olan hizmetler yaptık. Selçuklu Kongre Merkezi, Kelebekler Vadisi, Selçuklu Kanyon Park, 11 spor salonu, 9 Aile Yaşam Merkezi, 8 Aile Sağlığı Merkezi, 9 Emekliler Lokali, 2 okul, onlarca spor alanı, 42 suni saha ve aile parkları ile Selçuklu’nun yaşam kalitesini artırdık.

Türkiye’nin en temiz ilçesi seçildik. Çocuk, yaşlı ve engelli kardeşlerimiz için ürettiğimiz projelerle Türkiye’ye örnek olduk.

Bu başarıda en büyük pay, her zaman güvenlerini yanımızda hissettiğimiz hemşehrilerimizindir. Selçuklu’nun Anadolu'nun gözde yerleşim yerlerinden biri olmasında emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteren Selçuklu halkı, adını aldığı ecdada yakışır bir kardeşlik örneği göstermiştir.

Değerli hemşehrilerim;

Belediye başkanlığı bizim için bir “hizmet etme vesilesi”dir. Doğup büyüdüğümüz, üniversitesinde okuduğumuz ve yaşamımızı sürdürdüğümüz bu şehre hizmet etmekten dolayı mutluyum ve şükrediyorum. Söz verdiğimiz her hizmeti yerine getirdik, el ele verdik, gönül gönüle verdik ve Selçuklu’yu geleceğe taşıyan önemli adımlar attık.  

2009 yılında başladığımız hizmet yolculuğumuza, 2014  yerel seçimleri ile devam ediyoruz.  Geride bıraktığımız 8 yılda olduğu gibi, aynı azim ve heyecanla, hizmet ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. 

Bu gün gelinen noktada hemşehrilerimiz “iyi ki Selçuklu’da yaşıyorum” diyorlar. Bu mutluluk bize “aşk” ile hizmet etme gücü veriyor.

Bize bu gücü veren tüm hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.

Uğur İbrahim ALTAY

Selçuklu Belediye Başkanı